Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ronda a bőröm egyszerűen...

Ronda a bőröm egyszerűen hányok magamtól és a bőrgyógyász nem tudott érdemben segíteni. Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnya a bőröm az arcomon és a vállamon. Zsíros az arcom és a hajamat is naponta mosnom kell. Állandóan ragyás vagyok. Legszívesebben megnyúznám magam. Háromszor voltam állami bőrgyógyásznál aki csak skinorent meg zyneritet (krémek) írt fel. Ezek természetesen nem használtak. Semmiféle vizsgálatra nem küldött el. Tavaly nyáron azt mondta, hogy ősszel ír fel tablettát ami jobban használ. Elmentem hozzá ősszel a megbeszélt tabletta receptért amire leüvöltötte a fejem, hogy mit képzelek én magamról. Ha nem tetszik valami menjek másik orvoshoz stb. Végül felírta ismét ezt a két szart és ilyet benyög, hogy "Na meg volt a napi jó cselekedet. Szevassz! Mehetsz!"


Diétázok, ügyelek a higéniára, a bőrtípusomnak megfelelő lemosót használok, használom a gyógyszeres krémeket, járok kozmetikushoz de még is abnormálisan zsíros és ragyás a bőröm. Ha fejre állnék sem enyhülne a panaszom.


Azt tervezgetem, hogy elmegyek egy jó magánorvoshoz hátha ő tud rajtam segíteni.


Szerintetek ez jó ötlet?

Esetleg van valami sejtésetek, hogy mi állhat a háttérben?


Előre is köszönöm a segítséget.


21/N



2019. máj. 29. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem magánorvos kell neked, hanem simán normális aki kivizsgáltat..... Válts orvost.
2019. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Talán kozmetikushoz kellene menned. Sok értékes tanácsot is tudnak adni. Pl. azt, hogy az arcbőrt nem nagyon szabad mosni, a maradék vizet papirtörlővel szabad felitatni, különben szétkeni az ember a gyulladást okozó mikroorganizmusokat. Óvatosan kell bánni a krémezéssel, mert azzal is szétkeni az ember, amit nem kellene.
2019. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó lenne bőrgyógyászt váltani,illetve az emésztéssel kapcsolatban érdeklődni.

Az arcodra ne használj szappant és semmi olyat ami eldugítja a pórusokat. A hideg-melegvizes váltás,játék a hőmérséklettel szárítani fogja a bőrődet,de nem olyan mértékben ahogy te szeretnéd.

A nagyon zsíros bőrre a kénes kenőcsök amik nem rondítanak

jobban.

Jó lenne ha étkezés előtt friss élesztőből ennél naponta egy keveset és kiegészítésként reszelt sárgarépát 1-2 evőkanállal. Szotyit ne egyél!

2019. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1# Sajnos a városomban csak ez az egy állami bőrgyógyász van. Itt vagy hozzá lehet menni vagy fizetőshöz.


2# Járok kozmetikushoz, és ő javasolt olyanokat mint pl. mindennap magashőfokon frissen mosott töröközőt használjak, gyakran cseréljem a párnahuzatomat, ne nyomkodjam a pattikat, továbbá a gyógyszeres krémet csak a pattikra tegyem. De hát az arcom minden négyzet centiméterén van valami kis gusztustalanság. Van hogy egymás mellett 3 db is van. Arclemosót és a hidratáló krémet is a kozmetikustól vettem.


Fogalmam sincs mit tegyek..

2019. máj. 29. 17:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt tedd, hogy felejtsd el jó nagy ívben a bőrgyógyászokat, mert fingjuk nincs arról, amit csinálnak.

Ne menj magánhoz, mert ugyanez. Nekem a szemembe mondta az állítólagos legjobb magán - amit már magamtól is kiolvastam neten amúgy -, hogy egy-két nyilvánvaló dolgot kivéve fogalmuk sincs, mitől alakulnak ki pattanások és a kezelések is csak felületiek. Vakon lődöznek, nekem is ezer drága szart felírt, annyit értem el vele, hogy ekcémás lett az arcom. Csak kidobtam a pénzt az ablakon. Ha tudsz angolul, kezdj el kutatni a témában és mindent kipróbálni, ami szembe jön veled. Én is így tettem. Számomra a Differin gél a csodaszer, pár hónap alatt teljesen kitisztította az arcom és eltüntette a foltokat is. Én mondjuk amerikából szereztem be, ott nem, de itthon vényköteles, fel kell íratni valamelyik sarlatánnal. Remélem sokáig elég lesz, mert jó darabig nincs kedvem visszamenni hozzájuk.

2019. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha én is naponta mosnám a hajam, az hótziher, hogy csurogna a zsír a hajamból, pedig idősebb vagyok tőled.

Nem biztos, hogy ezzel jót teszel a séródnak, sőt!

2019. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 A Differin gélnek utánna néztem. Megtudom rendelni netről már ha egyáltalán jót néztem.


#6 Ha nem mosnám meg akkor igénytelennek tartanának az emberek, megszólnának a munkatársaim.

2019. máj. 29. 17:41
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Válts bőrgyógyászt, ha kell én magánhoz is elmennék.

Pár hónap roaccutane kúra csodákat tesz, kamaszként én is krémeztem magam semmit nem ért, kaptam gyógyszert.

Állítólag "veszélyes" lehet, ezzel riogatják a népet de az esetleges mellékhatások fájdalomcsillapítónál is vannak az átlag magyar pedig kétpofára zabálja az algopirint.

2019. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Na igen.. A bőrgyógyász arra hivatkozva nem írta fel a megígért tablettát, hogy az egyik mellékhatása lehet a szemszárazság + fogamzásgátlót kell szedni hozzá (szedek fogamzásgátlót), de azt nagyon kihangsúlyozta, hogy ártalmas a magzatnak. Nem tudom miért kevert bele bármiféle magzatot amikor tőlem nagyon távol áll ez a gyerekvállalás téma.
2019. máj. 29. 18:02
 10/15 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok ismét.

A dokid egy idióta. A fogamzásgátló pont azért van kitalálva, hogy ne legyen magzat.

Azzal meg, hogy a munkatársaid igénytelennek tartanának szerintem ne foglalkozz. Semmi közük hozzá, hogy mit kezdesz a bőröddel/hajaddal, hányszor mosod stb.

2019. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!