Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy petefészek ciszta diagnosztizálása után 1 évbe telik, hogy megműtsék?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron tudtam meg, hogy komplex petefészek cisztám van 6cm.

Volt egy csomó vizsgálat, vérvétel, ultrahang.

Megegyeztünk a dokival, hogy műteni kell.

Azóta is várok az időpontra, de semmi.

Szerintetek ez abnormális?

Szeretnénk már babát, de nem ajánlott amíg meg nem műtenek, a komplikációk miatt.



2019. máj. 31. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 éve diagnosztizálták, az enyém akkora volt, mint a méhem, de azt mondta az orvos, hogy nem muszáj megműteni, ha nincsenek tüneteim (voltak), legfeljebb becsavarodik és begörcsöl, na, akkor muszáj lesz műteni. Ezek után pánikszerűen tepertem a kórházba, elkaptam a folyosón az orvost, aki anyukámat műtötte myomára, és felkértem a műtétre, rábólintott, két hét múlva műtét volt.

Nem tudom, most hogy mennek a dolgok, de ha sürgős neked, kívd fel az orvosodat, és kérdezz rá, hogy mi lesz már, ha pedig nem tetszik a válasz, kérj fel más orvost a műtétre.

2019. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A petefészek ciszta gyakran ártalmatlan dolog, tényleg csak akkor műtik ha panaszt okoz vagy ha túl nagy. Nem sürgős műtét, ezért vársz ilyen sokat, leterhelt a rendszer. Tudom, hogy bosszantó, sajnálom. Esetleg keresd fel az orvosodat és érdeklődd meg, hogy mikor lehetne már sort keríteni a műtétre.
2019. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"azóta is várok az időpontra"


Ezt nem értem. Bemész a kórházba és előjegyeznek. Mégis mire vársz? Vagy adtak időpontot csak sokára?

2019. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly februárban megállapítottak, hogy cisztám van. Fél év mulva uh kontrollon növekedést mutatott, mondták hogy műteni kellene. Visszavittem a sebészhez, akihez az első cisztát mutató uh leletemet vittem, mondtam, hogy engem zavar, fáj, nyom, stb., szeretném ha megoperálna. Ez volt augusztus közepén, kereken egy hónap múlvára kaptam időpontot. Nekem nem volt sürgős, engem zavart, nem volt létfontosságú a műtét, ezért kellett "ennyit" várnom, bár én reálisnak találtam a várakozási időt. Sebészhez kell a lelettel bemenni, és műtétre időpontot kérni.
2019. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem 20 centis volt. El sem kezdték a laparaszkópiát, azonnal vágtak. Két hét sem telt el a műtét és az uh között.
2019. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Angliában vagyok, nem Magyarországon...

Ezek szerint itt másképp megy.

Köszönöm szépen a sok hozzászólást, inkább hazamegyek és otthon megműtetem, mert már fàj, szúr, nyom, olyan mintha ki akarna esni belőlem valami.

Hívtam itt a dokim nem csinálnak semmit, várni kell.

2019. jún. 3. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!