Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló kiírásával...

Fogamzásgátló kiírásával kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogyha most először megyek nőgyógyászhoz hogy fogamzásgátlót irassak fel, akkor mi történik általában ott? Személy szerint esemény utáni tablettára van szükségem. Ahhoz is kell vizsgálat? És azt a tablettát vagy bármilyet mindig ki kell nekem írja receptre? Honaponként?

Nem tudom hogy megy ez, ezért kíváncsiskodom és a segítségetek remélem, hogy mire számítsak.

Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 1. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendes nőgyógyász vizsgálat és vérvétel nélkül nem ír fel fogamzásgátlót. Egyébként 3 havonta (nem hónaponta), kell menni receptért, kivéve ha egy havi adagot kérsz valamiért. De ha esemény utániért mész, szerintem akkoris meg fog vizsgálni. Nemi életet élsz, úgyhogy szerintem ne is akars megúszni a vizsgálatot. Beszéltek, kérdezget, elküld levetkőzni, utána fel kell feküdnöd a vizsgálóasztalra, beteszed a kengyelekbe a lábaidat, ő pedig beül eléd. Kacsával be tud nézni a hüvelyedbe, szerintem szűrést is fog csinálni, majd kézzel is benyúl és tapogat egy kicsit. Ez kb.2 másodperc. Sokan mondják, hogy kellemetlen, de nekem szerencsére nagyon figyelmes és ügyes orvosom van, nekem egyáltalán nem kellemetlen, úgyhogy erről sajnos nem tudok nagyon mit mondani.
2019. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, kell hozzá vizsgálat, lelkiismeretesebbje vért is vetet akár. Három hónapra adnak receptet és újra kell menni vagy háziorvossal feliratni utána, évente rákszűrés miatt visszamenni (általában anélkül nem írnak fel egy év után) Ha más panaszod nincs, évente csak egyszer vizsgálnak, közte receptet írnak v koadja az asszisztens, ez dokifüggő.

Esenény utáni tabletta nem igazán kímélő védekezési forma, gondolom biztonság kedvéét akarod íratni, kérdezz rá hogy mikor, hnyat ír ki,

2019. jún. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem reális, hogy egy eseményi utáni tabletta miatt megvizsgálják.

Ráadásul az esemény utáni tabletta nem éppen fogamzásgátló.

2019. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!