Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázással el kell menni...

Felfázással el kell menni nőgyógyászhoz vagy lehet otthon is kezelni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, még sose voltam kicsit félek is tőle úgyhogy nem mennék ha nem muszáj. De azt se szeretném ha tartósan bajom lenne,elmenjek szerintetek?
2019. jún. 4. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Mégis mi köze ennek a nőgyógyászhoz?

Komolyan kezd fárasztani, hogy az összes cystitises a nőgyógyászhoz rohangál.


1. Egy felfázást a HÁZIORVOS is tud kezelni. Ha nem, akkor adja vissza a diplomáját.

2. Ha már mindenáron szakorvoshoz akar menni valaki egy húgyúti fertőzéssel, akkor UROLÓGUSHOZ kell menni, ugyanis alapvetően a húgyúti problémákkal ő foglalkozik.


Attól, hogy egymás mellett van a két lyuk, még nem ugyanaz.

Nőgyógyász: női nemi szervek (vagina, méh, petevezetők, petefészkek)

Urológus: húgyutak (húgycső, húgyhólyag, vesevezeték, vesék).

2019. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ennyire unod,ne olvass ilyen jellegű kérdéseket:) nem kötelez rá senki, arra sem, hogy válaszolj de ha megteszed normális hangvételben tedd.
2019. jún. 4. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Választ adtam a kérdésre?

Nem mellékesen: hasznos választ adtam a kérdésre?


Akkor szerintem szívesen.

2019. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nőgyógyásztól nem is értem, mit akarnál.

Ha orvost akarsz, akkor urológus.

Mit kell ettől félni? :D Komolyan kérdezem. Egy torokvizsgálat a háziorvosnál kínosabb és kellemetlenebb.. Nem értem, ebben mi a para?


Amúgy én azt ajánlom, menj el, bár én is voltam és semmit nem segített, a házi praktikák utána pár nap alatt rendberaktak. :D

Tea vagy kapszula/tabletta formában nagyon jó ilyenkor a tőzegáfonya és a medveszőlő, illetve szinte bármi, ami vízhajtó. Fontos, hogy sok folyadékot igyál, ne kezdd el a "nem iszok, akkor majd nem kell pisilni" játékot, mert rossz vége lesz.

Nekem még egy gyógynövényes ülőfürdő segített, sajnos nem emlékszem már, hogy milyen gyógynövények voltak benne, egy természetgyógyász néni rakta össze, biztos neked is tudna segíteni hasonló dologgal foglalkozó emberke.

De szerintem tényleg érdemes mindenképpen dokihoz is elmenni, a gyógyszer nekem semmit nem ért azon kívül, hogy napokig hánytam, de legalább ki lett vizsgálva, hogy ténylegesen mi is a baj, nem tartom jó ötletnek ezt a sejtés alapján való kezelgetést.

2019. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos,ha nagyon csíp, gyullad, visszatérő, akkor ez azt jelenti, hogy gyenge az immunrendszered.

Én voltam nem is egyszer úgy, hogy annyira felfáztam, hogy a pisilés pokol volt, na akkor elvánszorogtam a körzeti orvoshoz és írt fel antibiotikumot és szinte 1 nap alatt rendbe is jöttem. Ha nem olyan vészes, tehát picit csíp a pisilés, akkor vegyél Herbáriába vagy gyógyszertárba nagy mennyiségű tőzegáfonyát tartalmazó készítményt.

2019. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nőgyógyász nem sokat tud kezdeni veled max antibiotikumot ír amit a háziorvos is megtesz de egyébként meg évente ajánlott nőgyógyászhoz menni nem is értem 18 évesen,hogy nem voltál még soha :D

Tőzegáfonya nekem 10/9 esetben bevált de hogyha többször is előjön akkor inkább menj el urológushoz.

2019. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Én nőgyógyászhoz megyek felfázással. Ha úgy látja, ő is el tud küldeni urológushoz, tud nézni vizeletet és antibiotikumot is tud írni.

A hólyaghurut és társai sokszor okoznak panaszot a hüvelyben is (pl hüvelygyulladás), ezért is jó nőgyógyászhoz menni felfázással.

2019. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!