Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van korhoz kötve a...

Miért van korhoz kötve a mammográfiai vizsgálat? Fiatalabb korban nem lehet bajom?

Figyelt kérdés
43 éves vagyok. Pár hete észrevettem,hogy a mellem alsó hajlata nyomásra érzékeny és már néha fáj is anélkül, hogy hozzáérnék. Kértem beutalót mammográfiára és a következő történt. Az időpontot adó hölgy kérdezte,hogy "behívóval" megyek e? Én elmondtam neki, hogy mi a problémám. Erre ő azt válaszolta, hogy nem igazán tudnak segíteni és gyorsan telefonon keresztül készített egy diagnózist az ő tudásával, látatlanban. Hát kiakadtam.Addig magyarázkodtam míg végül adott időpontot. Teljesen kiakadtam.Azok után, hogy nem győzik hangoztatni mennyien halnak meg évente mellrákban, ez teljesen ellenkezik mindennel.
2010. júl. 8. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hülye volt a telefon végén az illető, ennyi, attól, hogy nem vagy a veszélyeztetett korban statisztika szerint, még nem vagy immunis, és kötelesek fogadni...ha nagyon kekeckednek vigyél háziorvosi beutalót
2010. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz volt a sorrended. Ilyenkor nőgyógyászhoz kell menni, aki megvizsgál és ha úgy látja, akkor továbbküld ultrahangra, vagy mammográfiára. A mammográfia sugárterheléssel jár, nyilvánvaló, hogy nem a betegnek kell eldöntenie, hogy szükséges-e. Menj nőgyógyászhoz!
2010. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak! Van beutaló, azzal kezdtem, hogy beutalóval mennék, ennek ellenére küzdöttem meg vele.

A második válaszolónak! Pontosan a nőgyógyász küldött be és ő írta fel a papírra, hogy mi az észrevétel. Elnézést a hiányos közlésért. Ennek ellenére felháborítónak tartom, hogy telefonon keresztül kérdezik ki az embert!!

2010. júl. 8. 08:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ó, ha nőgyógyász küldött, akkor tényleg nem lett volna szabad akadékoskodniuk! :( Ej, ez a magyar egészségügy... :(((
2010. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként emlővizsgálat lenne ahol a doki maga dönti el, hogy mivel vizsgál meg!
2010. júl. 8. 08:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként ami fájdalmas, az nem tumor lesz! A tumor sajnos nem fáj..
2010. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Akár mi is az én nagyon parázok még egy hónapig. Ugyanis augusztus 8-ra kaptam időpontot. Addig be is dilizek.
2010. júl. 8. 10:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Szegény, totál megértelek! De tényleg, a tumor alattomos és hidd el, hogy nem fáj! A fájdalom inkább gyulladásra utal. Ezt gondolom az orvos is elmondta.


Azért van a mammo csak egy bizonyos kor után, mert a fiatal nők melle még nagyon mirigyes állományú, a mammo nem ad diagnózist megfelelően. A fiataloknak ultrahangozni szokták a mellüket.

2010. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg ne izgulj, egészen biztos, hogy valami gyulladásról van szó, esetleg valamilyen hormonok rendetlenkednek!
2010. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a velem érző szavakat, nagyon jól esik. Az igaz, hogy az orvos is említette a gyulladást de azt is mondta, hogy ciszta is lehet amit az UH kimutat. A ciszta nem kemény hanem puha állagú de érezhető kézzel. Hát én ezért félek ennyire, mert valami van ott azt az orvos is mondta.
2010. júl. 8. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!