Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mond az intimkehelyről a...

Mit mond az intimkehelyről a nőgyógyász (od)?

Figyelt kérdés

miért nem okoz TSS-t?

nem tágítja a hüvelyt nagyon?

nincs valami fertőzési kockázat?


Elfelejtettem megkérdezni.


2019. jún. 7. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Nem kezd bomlani benne a vér, mint a tamponban vagy a betétben.

Nem tágítja semennyire, a hüvely rugalmas, visszanyeri a formáját.

Nyilván van fertőzési kockázat, mint akármilyen más esetben, amikor bármi bekerül a hüvelybe. Ezért fontos megfelelően tisztítani, fertőtleníteni a kelyhet.

2019. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Nem kérdeztem, mert életkorából kifolyólag nem is biztos, hogy ismeri. Meg azért sem, mert elegendőnek találtam az információkat róla, amit találtam.

Nem tudom miért nem, de nem okoz TSS-t. Gyakorlatilag nincs, vagy nem számottevő az esetek száma amit regisztráltak TSS-re. Elege tamponnál is ritka, de mivel nagyon veszélyes, azért figyelmeztetnek a tájékoztatójában a tünetekre. Itt még ennél is elenyészőbb a veszély.

Nem tágítja a hüvelyt. Egészséges hüvely ellent tart neki és összességében nézve azt a pár napot egy hónapra, nem sok idő. Sportolóknál pont probléma,hogy egy átlagos keménységű kelyhet "összeroppantanak". Nekik lehet, hogy keményebb típusú kehely kell.

Fertőzési kockázat csak akkor van ha nem tartják be a higiéniás szabályokat. A kifőzött kehely gyakorlatilag steril. Kézmosásra meg ugyanúgy oda kell figyelni, mint a tampon esetében

2019. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!