Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfia vizsgálaton...

Mammográfia vizsgálaton voltam. Visszahívtak. Találtak valamit, nem mondták meg, nem küldtek tovább. Pedig a családban előfordult rák. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Fél év múlva újra mammográfia.

Addig merre tovább?


2019. jún. 11. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A mammográfia rengeteg hamis diagnózist produkál.

Nálam is találtak egyszer valami puklit, egyenesen küldtek is ultrahangra, bele is szúrtak a gyanús göbbe, és csak egy kis víz volt benne, semmi más. De a mammográfia daganatnak mutatta.

Amúgy egyre több ilyen cikket olvasni:

[link]

2019. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly dologról lenne szó, azt közölnék veled és mennél további vizsgálatokra. Ultrahangra, CT - re el tudsz menni akár magán úton is.
2019. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Magánban utánajárnék addig is.
2019. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem kaptál eredményt a visszahívás után? (Visszahívás során kiegészítő mamm.felvételek, orvos általi tapintásos vizsgálat, uh következik, gondolom, ez megvolt.) Mindig van a lelet végén vélemény. Gondolom, olyasmit találtak, ami nem igényel további beavatkozást, csak a biztonság kedvéért beutalóval féléves kontrollt.


CT az emlőt tekintve nem mutat semmit.

A linkelt cikk vérlázító baromság. Inkább köszönné meg a válaszoló, hogy kiemelték szűrésből a plusz képlet miatt, ami szerencsére csak egy ciszta volt.

Ezt a cikket ajánlom elolvasásra:

[link] éve


Írhatsz privátot, 15 éve dolgozom emlőszűrőközpontban.

Mammográfus

2019. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Írtam privátot.

Köszönöm.

2019. jún. 12. 06:47
 6/12 anonim válasza:
Én is elmennék magánorvoshoz, az biztos!
2019. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Magánorvos: megultrahangoz és ugyanazt fogja látni, mint a mammográfiás központban láttak, csak épp nem áll mögötte a mammo és patológiai háttér, és nagy általánosságban nincs mammográfiai licenszvizsgája, tehát emlőhöz nem is nyúlhatna, nics mögötte elegedő tapasztalat. Legombolja a 10 ezret, a kérdező pedig nem nyert semmit.


Emlővizsgálatoknál a megyei szűrőcentrumokat ajánlom, illetve vannak olyan magánintézmények, ahol mammográfus orvosok dolgoznak (radiológiai szakvizsga plusz licenszvizsga, aminek feltétele évi X darab emlővizsgálat, mintavételezés elvégzése).

2019. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Holnap magánorvos.

Neten előtte elolvastam milyen szakvizsgái vannak, hol dolgozott stb.

2019. jún. 27. 18:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Megírod, hogy mi lett az eredmény?

Előzőek voltam.

2019. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
UH nem látható probléma.
2019. jún. 28. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!