Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van, hogy egyáltalán nem,...

Van, hogy egyáltalán nem, van, hogy nagyon erősen jelentkeznek nálam a premenstruációs szindróma tünetei. Mitől függ?

Figyelt kérdés
Egyik hónapban észre sem veszem, hogy meg fog jönni a menstruációm: nem fáj a mellem, nincsenek hangulatingadozásaim. Máskor meg már a menstruáció előtti 2. héttől sírni tudnék a mellfájdalomtól, csomós, fáj a mellbimbóm, a levertségről, fáradtság érzésről nem is beszélve. Ilyenkor nagyon elviselhetetlenek a mindennapjaim. :( Arra lennék kíváncsi, hogy ez vajon mitől függ. Lehet, hogy az egyik hónapban van érett petém, a másikban viszont nem érnek meg a tüszők? Köszi!
2019. jún. 18. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és a libidóm a béka feneke alatt...
2019. jún. 18. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok, ezeket mind hormonok okozzák, nem tudom mennyire normális de szerintem elnézhetnél dokihoz is
2019. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de... nekem a jobb petefészkem peteérésénél van minden bajom általában. A peteérés maga fájdalmas, az ovuláció után két napig szúr az oldalam (egyszer azt hittük, vakbélgyulladásom lett), de van hogy olyankor mindkét petefészkem érzékenyebb. A bal oldalinál általában enyhébbek a tüneteim, sőt. Szinte mindig. A jobb esetében a menzeszem is nagyobb szenvedés általában.


Én voltam ultrahangon tavaly is meg máskor is, de semmi furcsát nem találtak azon kívül hogy puffadt voltam (premens időszakban a víztől is puffadok kb.). Ismerősök szerint 1 vizsgálat nem vizsgálat, menjek el magán UH-ra nehogy legyen egy mini cisztám. Hát én 12 éves korom óta ezzel élek, életem harmadik ciklusában volt vakbélgyanús fájdalmam már. Azóta eltelt 13 év.


A vérzésem gyenge, vérszegény is vagyok amióta élek (nagymamám súlyos vérszegény), aztán lehet kiderül majd, ha akarok gyereket, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártyám és akkor tényleg hormont kell szedni rá.


Egyébként tudván hogy úgy fest semmi bajom, sosem szednék hormonokat. Nehéz elviselni a PMS-t, de nem hiszem h a gyógyszer a jó megoldás. Több mozgásra van szükség, odafigyelni az étkezésre (puffasztó kaják kerülésével is), és lehetőleg kerülni a stresszt (ami sosem jön össze, mert a munkám olyan, hogy a hó közepén a legstresszesebb, és nekem akkor van meg), meg úgy bármilyen relaxációs technika jöhet, akár vízhajtók is.

2021. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!