Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan állapítható meg, hogy...

Hogyan állapítható meg, hogy a szervezet tudja-e hasznosítani a folsavat, vagy folátot kellene inkább szedni?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, gondoltam megtámogatom magam vmi vitaminnal. Az Elevire esett a választásom, ebben van folsav+folsav is. Pár hete már sehol nem találtam Elevit 1-et, így a DM Mivolis márkájú vitaminját vettem meg, ebben sima folsav van.

Na most egy földi halandó honnan tudja, hogy a szervezete fel tudja dolgozni/ át tudja-e alakítani a folsavat foláttá. Mert akkor így igazából felesleges sima folsavat venni. Jól gondolom, vagy rosszul látok valamit, vagy túlgondolnám?



2019. jún. 20. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Ha megnézeted, hogy van-e MTHFR mutációd, akkor fogod tudni.
2019. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Úgy, hogy szeded a folsavat és 2-3 hét múlva vérvételre mész, ahol szérum folsavat méretsz. Ha több, mint a max. referenciaérték, akkor tudod hasznosítani a folsavat.

Azt azonban jó, ha tudod, hogy ez nem Téged támogat meg. A folsavat nem azért kell nagyobb adagban szedni az elején, mert a fogantatásra vagy a baba megtartására hatással lenne! Azért hangsúlyozzák lépten-nyomon az emelt szintű folsav fontosságát a 12. hétig, mert kimutatták, hogy kivédhet egy gerincfejlődési rendellenességet, ami az 5. hét körül alakulhat ki a magzatban. Ami Téged támogatna, az mondjuk az emelt szintű D-vitamin lenne (napi min. 3000 NE, ideálisan K-val spékelve), de ennyi nincs az átlag multikban.

2019. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

*folsav+folát akart lenni (bocsánat átírta a telefonom)

Köszönöm az eddigi válaszokat, igen a folsav jótékony hatásával tisztában voltam, ezért is tartom fontosnak a szedését.

A D-vitamin pótlás nyáron is aktuális lenne? Ezt mondjuk nem tudom.

2019. jún. 20. 16:34
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Tudom, hogy egy népszerű elképzelés, hogy nyáron feltöltődik a D-vitamin készlet, de a tudomány erről ma már mást gondol, különösen fogantatás elősegítés, várandósság, szoptatás, illetve egészségügyi problémák esetén, ezt néhány szakcikkel itt összefoglaltam: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..
2019. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 😉😘
2019. jún. 21. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!