Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eselyes hogy chlamydiam/trippe...

Eselyes hogy chlamydiam/tripperem van, megvakulhatok?

Figyelt kérdés

Attol tartunk a baratommal hogy mar egy eve fertozott vagyok. Olvastam olyasmit hogy oralis utan is atlehet adni, es valoszinu hogy ha ez igaz akkor megfertozott engem amikor eloszor oralisan kenyeztetett. (Elvileg a bakterium a nyalkahartyaban van, legalabbis ezt olvastam.)

A problema hogy elkene utaznom most nehany napra, viszont majdnem egy hete valoszinuleg kotohartya gyulladas alakult ki nalam, a szemcsepp viszont nem hasznal. Kaptam masikat, azt viszont nem hasznalhatom mig ki nem derul hogy chlamydias vagyok-e, mert ra van irva hogy ugy nem hasznalhato (tobradex), igy viszont ha elutazok akkor abban a par napban semmit sem tudok segiteni rajta es felek hogy ennyi ido elegendo ahhoz hogy megvakuljak... A masik hogy ennyi ido alatt kialakulhat-e meddoseg es egyeb szovodmeny. Es persze attol is tartok hogy mar nem kezelheto ilyen sok ido utan.

Termeszetesen amint tudok elmegyek kivizsgaltatni magam, attol fuggoen hogy a szemem miatt mennyire surgos a dolog.



2019. jún. 22. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Az aggódástól nem lesz jobb. Tudom, könnyű mondani.


Nem valószínű, hogy megvakulsz tőle, de van rá minimális esély, mint ahogy arra is, hogy kilépsz az utcára, elcsap az autó és lerokkansz. Meg kell tenned mindent, hogy minél gyorsabban kivizsgáljanak és kezelést kapj, de ezen túl ennyire túlagyalni felesleges. Ha elkaptad, akkor már 1 év volt, hogy kifejlődjön valami, nem pár napon fog múlni.



Lehet például, hogy teljesen más okból kifolyólag van baj a szemeddel. Sima fertőzés, amire rásegít a légkondi vagy hasonlók.


Ha teheted, halaszd el a dolgot. Mi az ha szabad kérdezni?

2019. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!