Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése antibiot...

Fogamzásgátló szedése antibiotikum mellett? (A többi lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kicsit talán hosszú lesz, szóval előre is elnézést kérek, de azért megpróbálom röviden. Lassan 3 éve párkapcsolatban élek és eddig óvszerrel védekeztünk, viszont szeretnénk kipróbálni már mást is. 23 éves létemre azonban még életemben egyszer sem szedtem fogamzásgátlót, de a nőgyógyász a szükséges vérvizsgálatokat megcsinálta és nagyjából mindent rendben is talált (azt mondanom sem kell, hogy az egyik véralvadással kapcsolatos értékem magasabb volt a kelleténél, de elmentem saját “szakállra” illetve egy másik nőgyógyász tanácsára megcsináltatni egy mélyvénás trombózis panelt, ahol minden eredményem rendben volt). Tehát a szedésnek akadálya nincsen, gyógyszer kiváltva. A baj az, hogy nekem nagyon össze vissza jön meg. Előző héten pedig sikerült valahol bekapnom egy tüszős mandulagyulladást. A háziorvosom pedig felírt egy 7 napos antibiotikum kúrát (Curam DUO) illetve egy borzasztó erős gyulladás és lázcsillapítót mellé (Analgesin Forte). De úgy érzem mintha nemsokára megjönne és nyilván van még négy nap az antibiotikum kúrámból. Elkezdhetem így szedni a gyógyszert? Ilyenkor ugye csak kiegészítő védekezést kell alkalmazni a fogamzásgátló mellé nehogy baj legyen?

2019. jún. 23. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Elkezdheted szedni, csak kiegészítés kell. De ez a fogamzásgátló leírásában is benne van.
2019. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elkezdheted, de kb. semmi értelme nem lesz, mivel az antibiotikum annyira semlegesítheti is akár a fog. gátlót, hogy olyan, mintha nem is szednéd. Ha már 3 éve más módon védekeztek, én inkább kivárnám a következő menzeszt és akkor kezdeném el szedni a fog.gátlót.

Mivel a teljes antibiotikum kúra alatt, illetve még utána minimum 1 hétig, de ha valaki erősebb gyógyszereket szed, akkor 2 hétig javasolt a kiegészítő védekezés. Tehát így is úgy is, minimum a tablettaszedés felét végig kéne más módon védekezned. Akkor már inkább várd meg a következő menzeszt és akkor teljes lesz a védelem végig!

2019. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem a menstruációm kb 3 havonta jön meg. Nagyon össze-vissza szokott meglenni. Éppen ezért nem várnám meg a másodikat, mert ki tudja mikor lesz az még, hanem inkább elkezdem, ha úgy van és akkor maximum még egy hónapig máshogyan védekezünk. Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 23. 08:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos minden rendben? Ha Leiden pozitív vagy, akkor el ne kezdd szedni a fogamzásgátlót. Mellesleg szerintem is nyugodtan elkezdheted szedni, a mai modern antibiotikumok már ritkábban akadályozzák a fogamzásgátlók hatását, DE ettől függetlenül védekezzetek, mert nem lehet tudni, hogy kinél mennyire érvényesül. Tudod, hogy kell szedni? Gondolom a hagyományos 21+7 tabit kaptad. Mert akkor megvárhatnád a mensidet, és a 8. naptól kezdve elkezdhetnéd a tablettákat. Plusz azzal számolni kell, hogy nem feltétlenül fejti ki a fogamzásgátló hatását azonnal, elvileg már első naptól kezdve védettséget nyújt, de szokták javasolni, hogy előbb szokja meg a szervezet, utána már el lehet hagyni a kiegészítő védekezést. Ez kb. 1 hónap.
2019. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Egy-két dolgot azért nem árt rendbe tenni nálad.

Nem a mai fogamzásgátlókon múlik, hogy az antibiotikum befolyásolja-e a hatásukat, vagy sem. Ez csak és kizárólag az adott antibiotikumon múlik, nem a fogamzásgátlón.

Illetve ilyen nincs, hogy a menstruáció utáni 8. napon kezdje el szedni a kérdező. Ha már valaki szedi a tablettát, akkor a tablettamentes időszak utáni 8. napon kell folytatni. De elkezdeni nem. Elkezdeni a vérzés első napján kell elkezdeni és ebben az esetben hat már az első szemtől fogva a tabletta. De lehet elkezdeni a 2-5. napon is, csak abban az esetben nem fogja rögtön kifejteni a hatását. Szóval kérdező, eldöntöd. Viszont ha az antibiotikum kilövi a tabletta hatását, akkor, mint mondtam az olyan, mintha nem is szednéd, vagyis előfordulhat, hogy ugyanúgy nem fog vérzésed lenni.

2019. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtam ilyet, hogy a mai fogamzásgátlókon múlik, hogy mennyire befolyásolja az AB. Az antibiotikumoktól függ, valamit félreértettél.
2019. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen mindhárom értékem normál lett szóval semmi bajt nem mutattak az eredmények legalábbis én ezt vettem le/ki. Mert minden mért értékhez még magyarázatot is fűztek. De az orvos is megnyugtatott, hogy minden rendben szedjem nyugodtan viszont én biztosra akartam menni ezért csináltattam meg.
2019. jún. 23. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!