Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy éjszakás kaland után hogy...

Egy éjszakás kaland után hogy tudom kideríteni hogy aids-es lettem-e?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmész szűrésre.
2019. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

de persze nem rögtön holnap. a baktériumnak ha bejutott a szervezetbe idő kell mire ellenanyagot termel vagy dolgozni kezd. Védekezés nélküli szexuális együttlét, illetve óvszer elszakadása, lecsúszása esetén 4 hét múlva STD ambulancián.

Szóval sajnos várnod kell

2019. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es az AIDS-t a HIV virus okozza, nem baktérium.

De igazad van, lehet hogy nem mutatja ki azonnal.. fogamam sincs most fejből mennyi mire kimutatja.

Viszont:

If you think you have been exposed to HIV, find a place to get a free, confidential HIV test right away. It may be appropriate for you to start medication immediately. This what’s called post-exposure prophylaxis, or PEP (Learn more about PEP). Starting PEP within 72 hours of an HIV exposure can prevent you from becoming HIV-positive (also known as seroconverting). Starting PEP as soon as possible after exposure is best. A trained test counselor will help assess your risk and recommend whether or not PEP is right for you.


The time it takes for a person who has been infected with HIV to show a positive test result is called the “window period.” There are different types of HIV tests, and each type has a different window period. Ask your local HIV organization or medical provider what type of test they are offering. They will be able to give you more information about how long it might take for a person with HIV to test positive with the test they are using.


Ezt találtam kérdező. Lényeg hogy minél előbb menj el szűrésre ami teljesen anonim. Talán a Semmelweis klinikáján van ilyen, de szerintem könnyű megtalálni ha beírod google-ba

2019. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Így van, nem szabad várni, mert ha 3 napon belül elmész akkor kapsz egy 1 hónapos gyógyszeres kezelést, ami ha hiv pozitív is volt a másik személy, nagy valószínűséggel megakadályozza a fertőzés kialakulását nálad. Bár ez már majdnem egy hónapos eset. Remélem azért azóta bíztató infót kaptál.
2019. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!