Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Negatív eredményem lett...

Negatív eredményem lett cytológián. Ismételt mintavételt kértek, miért?

Figyelt kérdés
Negatív a rákszűrés eredmény. Miért kell újra levenni? Elrontottak valamit?

2019. jún. 23. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
A rákszűrés azt hiszem 30%-ban mutathat álpozitív vagy álnegatív eredményt. Azt szokták mondani egy mérés nem mérés. Csak biztosra mennek. Csak elméletben hallottam eddig vizsgálat megismétlésről, gyakorlatban nem láttam rá példát. Ez nagyon jó.
2019. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha negatív lenne, nem kellene ismételni. Nem írtak se gyulladást, se semmit?
2019. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rákszűrésem negatív eredményt mutat, de azt írták mellé, hogy ismételt mintavételt miatt fáradjak be.

Ha negatív lett, akkor negatív, nem? Jó dolog az ismétlés, ahogy az első mondja,erre nem is gondoltam. Köszi, hasznos volt.

2019. jún. 23. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első baromságot mond, akármennyire jól hangzik.

Soha nem szoktak több rákszűrést venni "biztos, ami biztos alapon". Már csak azért sem, mert az első kenetvétellel lesodorják a vizsgálható sejteket, ami után MINIMUM 3 HÓNAPIG nem is lehet cytológiai mintavételt csinálni, mert fals eredményt ad.


Olyan leletet én még soha a büdös életben nem láttam, hogy teljesen negatív (sem gyulladás, sem HPV gyanú, semmi) és ismétlést kérnek. Mégis minek? (És igen, láttam már egy pár leletet...)


Ha valami miatt nem sikerült a mintavétel (pl. kevés a sejt, rossz a fixálás stb.), akkor nem is írnak rá eredményt, hanem kapásból ismétlést kérnek.


Nem tudod beszkennelni a leleted? Vagy lefotózni?

Mert ez így totál értelmetlen. Teljesen negatív leletnél nem kell ismétlés. Ha mondjuk ismert magas kockázatú HPV-d van, akkor kérhetnek gyakoribb ismétlést, de 3 hónapon belül sosem javasolt.

2019. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha már megvan az eredmény eleve eltelt egy hónap a mintavételtől számítva, 2 hónap után már simán lehet vizsgálatot ismételni, de tényleg nem szoktak. Úgy tudom egy egészen új kutatás, hogy nagy százalékban mutatnak ezek rossz eredményt. És ha a kérdezőnek esetleg vannak olyan tünetei, amik erős gyanút ébresztenek, akkor simán kérhetik az ismételt vizsgálatot. Egy jó orvos kéri is.

1. válaszoló voltam...

2019. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt Betegünk!

Nőgyógyászati rákszűrése negatív eredményt mutat, kérjük jelentkezzen kezelőorvosánál ismételt cytológiai mintavétel miatt.

Ct. száma: 1075


Dátum, bélyegző


Ennyit írnak, nem akarom sehova feltölteni.

2019. jún. 23. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:

" Úgy tudom egy egészen új kutatás, hogy nagy százalékban mutatnak ezek rossz eredményt. És ha a kérdezőnek esetleg vannak olyan tünetei, amik erős gyanút ébresztenek, akkor simán kérhetik az ismételt vizsgálatot. Egy jó orvos kéri is."


1. A cytológia nem 100%-os, de annak az esélye, hogy teljesen negatív citológia mellett valami nagyon durva eltérés legyen, igazán elenyésző. Rendszeres, évenkénti szűrés mellett invazív ráknak nem kellene lennie.


2. "És ha a kérdezőnek esetleg vannak olyan tünetei, amik erős gyanút ébresztenek, akkor simán kérhetik az ismételt vizsgálatot. Egy jó orvos kéri is."

Mégis milyen erős gyanút ébresztő tünetei? Amikor a méhnyakrák tünetet okoz, akkor SZEMMEL LÁTHATÓ. A cytológia sokkal pontosabb, és ha lenne benne valami "gyanút keltő" elváltozás, akkor nyilván nem negatív lenne a rákszűrés, hanem ráírnák azt, hogy mi az a "gyanút keltő elváltozás". Pl. HPV minor jelek stb.


Ha valóban teljesen negatív a lelet, semmiféle eltérés nincs rajta, akkor felesleges a kontroll. Ennyi erővel minden egyes nőnek 3 havonta lehetne rákszűrést csinálni, hogy "hátha mégis van valami". Érdekes módon az évenkénti kontroll is csak nálunk elterjedt, máshol negatív citológiával 2-3 évig hozzád se szólnak.

2019. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Valószínűleg elírták. Nem negatív, hanem érvénytelen. Nincs benne elég sejt/nem lett jó a fixálás stb. Bármi, ami miatt a patológus nem tudta értékelni.
2019. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eltelt egy hónap. Nem tudom, hogy orvos kérte e, én csak egy levelet kaptam. Folyásom volt, előtte vettek mintát, az is negatív lett, utána lehetett elvégezni a szűrést. Semmi egyéb tünetem nem volt.
2019. jún. 23. 16:14
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa. Jó lett volna bővebb tájékoztatás.
2019. jún. 23. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!