Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám késleltetni a...

Hogyan tudnám késleltetni a menstruációmat pár nappal?

Figyelt kérdés
Egy 5 napos kirándulásra készülök és pont az első nap kellene megjönnie. Van esetleg valamilyen mód, hogy pár napot késleltessem? Fogamzásgátlót nem szedek.

2019. jún. 23. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nincs rá mód
2019. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
ess teherbe
2019. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Rádióaktív izotóppal
2019. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden héten van ilyen kérdés mond csak te sem keresel rá a google-ba mielőtt felteszel te is egy ugyan ilyen kérdést? Nincs rá mód a hormonos kezeléseken kívül. Akármit lehet írni citromtól kezdve minden marhaságot de ha késni fog az tuti nem attól lesz. Akkor fog megjönni kész ez van.
2019. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van rá mód, igen: Felpakolsz magadnak betétet/tampont a táskádba és kész. Más mód nincs.
2019. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megprobálhatod a citromot, igen van akinek nem jön be, nekem beszokott, igyál sok limonádét hát ha neked is beválik, lehetőleg igazi citrombol
2019. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minek? Nem jobb az ilyenen előbb túlesni?! Általában mindig van valami, amibe bezavarhat a mensi, de nem szabad rágörcsölni, hanem inkább meg kell tanulni normálisan kezelni a dolgot! El kell fogadni, h nő vagy, még sok-sok éven keresztül vérezni fogsz havi pár napig, ez tök természetes dolog, és emiatt nem kell semmiben hiányt szenvedned, számtalan lehetőséged van a menstruáció "kezelésére" tampon (elég sok különböző fajta), betét (még a tamponnál is több fajta), kehely, mosható betét, vatta, van aki pelusba nyomja éjszakára, valaki az inkontinencia betétre esküszik stbstb. Rengeteg termék nyújthat rá megoldást, csak venni kell a fáradtságot, és megkeresni a számodra legjobbat. Én pl csak betétet hordok, és az úszáson kívül bármit tudok betéttel csinálni, mert megtapasztaltam, mit kell tennem, h ne legyen rossz. A túrázás kb említésre sem méltó, annyira nem befolyásolja, h vérzek e vagy sem. Arra kell csak ügyelnem, h legyen nálam egy zacsi, amibe a használt betétet rakhatom, azt hajrá, indulhat a túra. De csak, h valami durvát is mondjak, edzést, sőt versenyt is toltam miközben megvolt. Ráadásul vívásról van szó, ami azt jelenti, h full fehérben vagyunk, tehát elég nagy rizikó, de még egyszer sem hagyott cserben a betétem. Annyi volt csak, h eléggé összeizzadtam kb több izzadság volt benne mint vér, viszont ha nincs bent betét akkor is ugyanúgy izzadtam volna, csak épp a bugyiba meg a nadrágba. De volt már, h egy hétig fesztiváloztam miközben megvolt, szintén betéttel. Szóval csak hozzáállás és akarat kérdése a dolog, és nagyon meg lehet könnyíteni ezeket a napokat. De ha neked nem jó a betét, akkor próbáld tamponnal, vagy amivel szeretnéd, a lényeg, h sikerüljön eljutni arra a szintre, h ne kattogj mindenféle dolgon, h a vérzés majd hátráltat benne, mert attól jobb nem lesz, verezni meg ugyanúgy fogsz... Remélem mielőbb sikerül ezt elérned, meglátod utána majd tök máshogy állsz majd hozzá az egészhez (nálam is így volt), a lényeg, h figyelj oda nagyon magadra, legyél türelmes, ne add fel pár sikertelen próbálkozás után (lehez, h a 20-fajta lesz jó, de lehet, h az ötvenedik)! Szerintem sokkal értelmesebb ebbe a dologba energiát fordítani mint azon keseregni, h milyen rossz is amiért menstruálok. Mivel a kattogás nem visz előbbre, sőt inkább hátrafelé, mivel még fel is idegesíted magad ezen, fslesleges stressznek teszed ki magad stb. Viszont, ha arra fordítod az idődet, energiádat, h hogy tudnál könnyíteni a helyzeten, akkor az utána következő mensik már békében, nyugalomban fognak zajlani.

Sajnos sokan nem hiszik ezt el és nem értik, hogy tudom ezt ilyen lazán venni, pedig csak annyit kell tenni, h megbékélünk azzal, h hozzá tartozik a női mivoltunkhuz, nem pedig folyamatosan küzdünk ellene. Örülnék, ha minél több nő eljutna erre a szintre és kevesebb ilyen jellegű kérdést kéne olvasni a mensivel kapcsolatos trükközésekről. Mert itt nem az a lényeg, h hogyan lehet kijátszani, hanem az, h hogyan tudod minél jobban irányítani.

Bocs a regényért, rem tudsz azért majd hasznosítani belőle ezt-azt!

32/n

2019. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia,Én ha épp olyan programom van ami nem áttehető,de pont megjönne,akkor Norcolut tablettát szoktam bevenni,a menstruáció első napja elött 3 nappal elkezdem szedni és addig szedem amig le nem megy a program (minden nap csak egy szem),ha abba hagytad rá 3-4 napra fog megjönni.Nem szoktam túl gyakran alkalmazni,csak ha minden kötél szakad (az elmúlt 3 évben egyszer alkalmaztam).Orvosod véleményét szerintem azért kérd ki mielött kipróbálod,Én a házi orvosomat kérdeztem,és Ő ajánlotta ezt a gyógyszert.
2019. jún. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!