Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Belara fogamzásgátló mellett...

Belara fogamzásgátló mellett kimaradó menstruáció? Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Belara fogamzásgátlót szedek már 4 hónapja, mindig pontosan be vettem minden tablettát, egyszer fordult elő hogy nem a szokásos időpontban, hanem 10 órára rá vettem be, de azt írta a betegtájékoztatóban, hogy ha 12 órán belül beveszem, akkor ez nem változtat a hatáson. MINDIG óvszerrel fekszünk le a barátommal, csináltam ettől függetlenül tesztet, ami negatív lett. Az utolsó tabletta utáni 3. napon szokott megjönni, most az 5. nap van és még semmi. Nem tudom, mi lehet a gond, de nagyon idegesít. Tapasztalatok, vélemények?

2019. jún. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugalom!

Nekem is volt, hogy kimaradt egy vérzés, nekem egy megfázás állt a hátterében a dolognak, az kavart be.

A tájékoztatója mit ír a kimaradt menstruációról? Az enyém írja, hogy előfordulhat, de ez nem terhesség miatt, szedjem tovább a tablettát.

Egyébként ha még óvszer is van + a teszt is negatív lett, akkor tulajdonképpen 99,99%-ig nem vagy terhes.

2019. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha negatív a teszt, szedd tovább. Majd a következő szünetben megjön.
2019. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Minek szedsz feleslegesen hormont, ha mindig óvszert húztok? Fel nem foghatom.

Így szinte 100%, hogy nem vagy terhes.

2019. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert volt már olyan, hogy kiszakadt, és idegeskedhettem a következő menstruációig. Így tudom magam biztonságban. Viszont még mindig nem jött meg, ez a hatodik nap estéje.. nem is érzem különösebb jeleit. Voltam orvosnál, de meg sem nézett. Azt mondta, hogy így lehetetlen teherbe esni, és ha a teszt is negatív ne aggódjak. Írt egy másik fajta tablettát, és azt tanácsolta, hogy várjam meg amíg megjön, és akkor kezdjem el azt szedni.
2019. jún. 25. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Mi is mindig dupla védekezést használunk, óvszer+tabletta, és egyáltalán nem érzem miatta hülyének magam.. a mi dolgunk, hogyan védekezünk. Dettó parázós vagyok a terhesség miatt, és úgy érzem, inkább megyünk a biztos védelemre, mint hogy véletlenül teherbe essek...

A védekezési módszer miatt meg senkinek semmi joga elítélni!

2019. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!