Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ilyen rendszertele...

Sm's girl kérdése:

Mitől lehet ilyen rendszertelen a mensturációm?

Figyelt kérdés

Előző alkalommal 52 napra jött meg (általában 34-35-re szokott) és kb. 1 hétig mindennap nagyon minimális mennyiség volt csak egy tisztasági betét is elég volt majd ezután mintha rendesen megjött volna tartott még kb. 6 napig. Most 1 hete múlott el a fent leírtak alapján és megint megjött...

Nem tudom mi miatt lehet ilyen, májusban eléggé stresszes voltam ennek még betudnám azt hogy 52 napra jött meg, de a többi? Soha nem volt még így..Némi súlyfeleslegem van, hormonális vagy egyéb betegségem tudtommal nincsen, néhány hónapja volt nagylaborom ott is minden eredményem teljesen jó volt illetve még szűz vagyok, nem tudom ennek van e jelentősége. Novemberben voltam az első rákszűrésemen ott is minden rendben volt, majd 1 hónapig szedtem fogamzásgátlót amit január végén fejeztem be.


Köszönöm ha elolvastad, és segítesz egy válasszal. További szép napot!

U.i.: A menj orvoshoz válaszok nem kellenek jövő hétvégén fogok menni, addig is csak kíváncsi vagyok hátha valaki tud segíteni.

19/L



2019. jún. 29. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért szedtél 1 hónapig fogamzásgátlót?
2019. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akinél orvos voltam írta fel nekem, hogy szedjem hogy beálljon a vérzésem. Az egésszel már nem nagyon értettem eleinte se egyet, hiszen a tabletta mesterséges vérzést csinál csak. Na mindegy, elkezdtem szedni azonban a szedése alatt nem éreztem magam túl jól, talán némi szorongás is volt bennem amiatt hogy szednem kell és nem lesz e valami bajom tőle, illetve fáradékonyabb voltam, suliba nehezebben tudtam koncentrálni, mielőtt az első havi adag elfogyott volna elmentem a háziorvosomhoz(nőgyógyászhoz nem volt lehetőségem) aki azt javasolta hogy ha elfogy a levél hagyjam abba.
2019. jún. 29. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát jól van, csak ezzel most aztán teljesen felborult a hormonháztartásod. Vagy szedd vagy ne, de ne a kettő között.

Egyebként valóban műciklust csinál, de ez nem jár semmiféle egészségkárosodással, a kellő ideig szedett fogamzásgátló jótékony hatással van a hormonháztartásra. A neten sok baromságot lehet összeolvasni, de számos tanulmány kimutatta már, hogy rendszertelen ciklus esetén jól alkalmazható. Ami mellékhatás, hogy a trombózishajlamot fokozhatja, ezért kell előtte Leiden mutáció szűrés, ez megvolt?

2019. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen volt, negatív lett. Akkor valószínű hogy még ennek az egy hónapos fogamzásgátló szedésnek köszönhetően ilyen a ciklusom? És akkor mennyi idő amíg helyre áll?
2019. jún. 29. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha jól értelmezem a tabletta szedése előtt sem volt rendszeres. De hogy most 1 hónapig hormonoztál és hirtelen abbahagytad, csak rosszabb lett a helyzet. Nem akarlak rábeszélni, ha nem akarod ne szedd, de az beállítaná a rendszerességet. És mivel Leiden negatív vagy és sejtésem szerint nem dohányzol, így nincs akadálya.
2019. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Előtte igazából annyiból volt rendszeres, hogy mindig 35 napra jött meg, az erőssége is egyenletes volt.. És ha nem szedek újra tablettát mennyi ideig lesz így megőrűlve a hormonháztartásom? Illetve gondolom azért mindenképpen el kéne menni orvoshoz.
2019. jún. 29. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor szerintem felesleges volt felírnia. Lehet kell neki pár hónap míg normalizálódik, de ez nagyon egyéni.
2019. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!