Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti milyen bugyin használjátok...

Ti milyen bugyin használjátok a betéteket s milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


mostanság az a nagy problémám hogy a bugyijaimon nem tapad meg annyira a betét vagy elfordul esetleg gyűrődik. :S

Always éjszakait használtam eddig de most így gondba vagyok milyen bugyit vagy milyen anyagúra tapad jobban?

S melyik az a betét ami jól tapad s nem keskeny a ragacsos vége?

Már azon gondolkodom hogy inkontinencia betétet vegyek mert egyszer kaptam s nagyon jol tapadt s nagy volt.



2019. júl. 4. 02:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, nekem magas pamuttartalmú anyagon megtapad a betét. De hozzáteszem, hogy évek óta intimtölcsért használok, szerintem az évszázad legnagyobb találmánya, amióta van, azóta gyakorlatilag észre sem veszem, hogy menstruálok. Nem is lehet érezni, ugyanúgy lehet vele bicajozni, úszni, mint normálisan. Nincs para a csurgáson, nincs kötelező betétellenőrzés és cserélgetés, nem hagy szöszöket a hüvelyben, nem kell vécét vadászni idegen helyeken, gyorsan behozza az árát. Egyetlen veszélye, hogy annyira észrevehetetlen és kényelmes, hogy van, hogy annyira megfeledkezem róla, hogy legalább 12 óránként ürítsem, hogy megcsúszok és 14-15 óra is lesz.

Ha nem ragaszkodsz a betétes/tamponos macerához, nagyon ajánlom, hogy próbáld ki. Rossmannban lehet kapni 2-3000 Ft-ért, de az ilyen olcsókat érdemes azért 1-2 évente cserélni. Neten meg találsz milliófélét.

2019. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyszer már volt benne részem de nekem ot a probléma hogy magasan van a MH-am. 2 alkalommal próbáltam két félét de volt hogy "elveszett" bennem s fél óra matatás után lett meg.

Tény nagyon jó mert nem szivárgott meg minden s 7 órát kibírt de nem találtam jóformán.szintén rossmanban vettem.

Emiatt érdeklődnék hogy kinek milyen anyagú/ féle bugyi vállt be s melyik márka tapad jobban. nehogy inkontinencia betétre váltsak mert nagyon jól tapad s nagy részt fed.

2019. júl. 4. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz, mert szerintem ez egyáltalán nem függ ettől. Attól függ maximum, hogy a hüvely alsó szakasza mennyire tág és a szilikon mennyire merev. Ha túl lágy és még kicsi is a hüvelyhez képest, akkor kockázatos, hogy kialakul-e a vákuum. De ha rendesen bepattant a tölcsér és nekifeszül a hüvely falának, akkor nem mozdul el, egyszerűen fizikai képtelenség. Én mindig úgy teszem be, hogy a tölcsér alja pont a bejáratnál legyen, így a vége meg már egyenesen kilóg. Egyáltalán nem kell feljebb tolni, mert utána tényleg nagyon nehéz kiszedni, hiszen nem elég hogy alig éred el, de még erőt is kell kifejteni vagy valahogy lepattintani a hüvelyről. Szóval maximum a hüvely alsó 5-7 centije van ilyenkor használatban, nem számít, hogy a felső szakaszon mi újság. De lehet kapni egészen kemény szilikonból is, meg többféle méretben.
2019. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem elmondták Hogy jó eséllyel a vákum miatt rátapadt a méhszámra s azért nem leltem.Nem is volt egyszerű levenni így.
2019. júl. 4. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad nagyon feltolni, mert magasabban a hüvely is tágabb lehet, meg hát ugye nem éred el! Az alsó szakaszon kell használni, amennyire lent csak tudod. Úgy, hogy még pont ne legyen kényelmetlen. Nekem a fogója gyakorlatilag teljesen kilóg és egyáltalán nem kényelmetlen. Ráadásul 1-2 centivel még mélyebbre megy a felhelyezés után, ezzel is kalkulálni lehet, szóval nyugodtan el lehet engedni úgy, hogy a bejáratnál legyen a vége.
2019. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem milyen kehely ez?

s mennyire hosszú a szára? Mert én tényleg mély vagyok magas MH-al s így hosszú szárú kellene.Valaki ajánlotta a merulát de nem tudom milyen volna ha létrás volna.

2019. júl. 5. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Pamut bugyikat hordok általában. Ahhoz minden betét jól tapad. Szerintem az Always-zel sincs baj tapadás szempontjábol, de ha neked nem vált be, akkor próbáld ki a Bella éjszakait. Az általam próbáltak közül szerintem az tapad a legjobban. Egyebként kimondottan éjszakára használod vagy nappal is? Én nappal is használom, mert jó nagy, és biztonságérzetet ad, viszont napközben valamivel (vagy harisnya, vagy mégegy bugyi) leszorítom, h passzosan a helyén legyen,mert így nem érhet baleset. Akkor folyik le róla, vagy épp mellé, ha van egy kis hézag a betét és a nuni közt. A másik fele meg az a dolognak, h az ejszaki betét elég hosszú és széles is ahhoz, h ha netán el is mozdulna picit, még akkor is böven a betétre megy a cucc, nem pedig félre.


Én nem szívesen mensiznék inkontinencia betétbe, zavarna a tudat, h idős hölgyeknek találták ki.. :)


De amúgy ez most hogy van akkor, h engem pár hónapja leoltottak, h bizonyos szituban (megfázáskor, vagy ha picit több alkoholt iszom) beszalad néhány csepp pisi. Nem túl sok ahhoz, h komolyabb lépéseket kellene tenni, viszont ahhoz meg pont elég, h átnedvesítse a bugyimat, ami elég kellemetlen tud lenni. Ezért ilyen esetekben rakok be betétet, ami teljesen jól funkcionál. Erre elkezdtek oltogatni, h milyen igénytelen vagyok, meg h az nem arra való, meg h teljesen más a pisi meg a vér stbstbstb. Namármost, ezek az oltogatások teljesen hidegen hagynak, mert az intimbetét is teljesen jól "működik", ráadásul mindig van is itthon, ezért tutira nem fogok évi 2-3 megfázás miatt, vagy azért h 1.5-2 havonta leülünk iszogatni jóval több pénzért inkontinemcia betétet venni... De nagyon kívancsi lennék, vajon miért rosszabb egy vérzésre kitalált dolgot pár csepp vizelet felfogására használni, mint egy pisihez kitaláltat vérzéshez???! Csak én nem látok lényegi különbséget a kettő között?!

2019. júl. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem Claricup van most, elég merev kehely. De ismétlem, hogy nem is szabad feldugni annyira, én nem is értem ezt a problémát, hogy miért akarnád annyira feldugni, hogy ne érd el, ha egyszer az alsó szakaszon kell feltapadnia a hüvelyre. Tök mindegy szerintem, hogy milyen hosszú a vége, mert ha szabályosan helyezed fel, akkor nem dugod mélyre eleve. Tehát ezt kellene megérteni, hogy az intimkehely csak az alsó 5-7 centit használja a hüvelyből, édesmindegy, hogy mi van fölötte.

#7: nyilván semmi különbség a kettő között, meg különben kinek mi köze van hozzá, hogy mit viselsz a két lábad között - már elnézést. Egyébként ezen az intimtorna gyorsan segítene, 1-2 alapgyakorlatot simán végezhetsz az utcán is vagy utazás közben, pl. a hüvelyed szorítását-engedését. Ezt pisilés közben kell kitanulni, hogy pisilsz és elállítod, elindítod felváltva, aztán ezt lehet csinálni bárhol. Pisilés közben viszont csak egyszer csináld, akkor amikor betanulod, mert különben egészségtelen.

2019. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!