Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat...

Első nőgyógyászati vizsgálat szülővel vagy nélküle?

Figyelt kérdés
Nektek bent volt anyukátok az elsőnél? Van egy kis panaszom és amiatt fogunk elmenni szerdán. Én elég gáznak érezném ha anya látna végig mindent... de azért ilyesztő hogy mégis a puncimat vizsgálja és ugy érzem fiatal vagyok hogy egyedül legyek bent mert nagyon parázok... Nem baj hogy szőrös?

2019. júl. 7. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem úgy a legjobb ha anyukád elkísér, de magára a vizsgálatra nem megy be, csak az előtte és utánna lévő konzultációra.

Olvastam hogy már megvan az időpont, de a legjobb az lenne ha a legelső vizsgálatodon egy nő orvos, magán rendelésen vizsgálna meg. Így kevésbé kellemetlen, és mindent jobban meg tudsz vele beszélni, ha esetleg kérdésed lenne. Az nem baj ha odalent szőrös, de nagyon fontos hogy a vizsgálat előtt 1-2 órával fürödj meg! Egy ilyen alkalommal különösen fontos a higiénia. Sok sikert a vizsgálathoz! :)

2019. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszi! No orvos lesz es maganrendeles :)

Ilyenkor csak sima vizsgalo asztalra kell fekudnom lehuzni a bugyit es nagy terpesz es ugy nezi a puncim vagy rendes nogyogyaszati szek lesz? Nincs nagy bajom.... csak neha budos a folyasom es ilyen punci szaga van estere

2019. júl. 7. 21:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, bocsi hogy későn írok vissza. Igen lesz egy rendes nőgyógyászati vizsgálathoz kialakított szék amibe fel kell ülnöd, és a lábaidat belerakni egy-egy kengyelbe, így terpeszben fogsz feküdni. Szinte 100% hogy az orvos fogja mondani hogy csússz lejjebb, lejjebb, majd még lejjebb xd

Ez ilyen tipikus dolog. :)

2019. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi! Eléggé parázok azért... és ott kell levetkőznöm teljesen alulról vagy egy külön öltöző szeru van. Hallottam már mindkettot.
2019. júl. 8. 12:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Jah még annyit hogy nem a vizsgáló asztal előtt kell lehúznod a bugyit, hanem a rendelőben lesz egy kis helyiség egy függönnyel ellátva. Azt el tudod húzni ha bementél és ott kényelmesen le tudsz öltözni. A nadrágot és a bugyit kell levenni. A zokni, és a felső testeden lévő minden ruhadarab maradhat. Ha van, akkor szerintem egy kicsit hosszabb szoknyában menj, mert az nem muszály levenni, csak az alatta lévő fehérneműt. Ezt mindig megengedik a nőgyógyászok, mert így nem kellemetlen az a pár másodperc miután kilépsz az öltözőfülkéből, és odasétálsz a vizsgáló asztalhoz. Mert olyankor csak felhúzod a szoknyát és felfekszel. És a magánrendelőkben a kis öltözőfülkékben szokott lenni egy szövet papucs. Az azért van ott mert a vizsgáló asztalon, mikor a lábaid belerakod a kengyelbe, az lehet csúszni fog, ha csak zokniba vagy. De a papucs ezt meggátolja. Szóval azért rakják oda. :)
2019. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Oh látom közbe kérdeztél. Pont most írtam le rá a választ :D
2019. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ertem koszi. Lehet fogy vesz kenetet? Azt hogy csinalja? Mennyire nyulkal a puncimhoz? Mert nagyon szethuznia nem kell ha ugyis terpeszbe vagyok
2019. júl. 8. 13:27
 8/14 A kérdező kommentje:
En ugy gondoltam hogy hosszitott fazonu poloba megyek majd es akkor az takarja a puncim amig odamegyek a doktortnohoz
2019. júl. 8. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Kenetet biztos hogy nem vesz, mert azt csak rákszűrésen szokták. És te most csak egy egyszerű vizsgálatra mész. Valamint rákszűrést csak annak csinálnak, aki már él nemi élelet. Gondolom te még nem élsz.

Valószinűleg egy hasiultrahangot, és egy kisebb vizsgálatot fog elvégezni. A hasiultrahangnál lefekszel majd egy ágyra, felhúzod a hasadon a pólódat, vagy lehet majd le kell venni, de a melltartó az maradhat. Bekeni egy kis zselével a hasadat, és egy kis műszerrrel olyan mozdulatokat végez majd mintha rajzolna a hasadon, és közbe majd nézi egy monitoron a méhed, petefészked stb. Ez egyáltalán nem fáj. Ha készen vagytok, majd ad pár papirtörlő kendőt amivel letörölheted a hasadról a zselét.

A kisebb vizsgálatnál pedig majd leöltözöl a fülkében ahogy nemrég irtam, és felkeszel a vizsgáló székbe. Az orvos majd felvesz mindkét kezére egy steril fehér kesztyűt, és az egyik kezét rárakja a hasadra, a másik kezén lévő egyik ujjával pedig óvatosan benyúl a hüvelyedbe. Ekkor próbálj meg ellazulni. Valószinűsitem hogy még szűz vagy. Ha igen, akkor lehet ez a művelet kicsit kellemetlen lesz, de attól függ mennyire vagy szűk odalenn. De ne félj, az orvos nagyon óvatosan, és amilyen gyorsan csak lehet fogja csinálni, hogy minél hamarabb túl legyél rajta. Ez a vizsgálat azért kell hogy megnézze, kitapintsa a méhed elhelyezkedését ( ezért van a másik keze a hasadon ), és leellenőrzi hogy nincs-e más problémád, van-e esetleg ciszta stb. Valamint megtapintja a szűzhártyád. Magyarul: Megnézi hogy minden rendben van-e.

Nagy valószinűséggel csak ezt a két vizsgálatot fogja elvégezni. Ha mind a kettő megvolt, akkor felöltözhetsz, és behivhatod anyukádat a konzultációra, és gondolom fel ir az orvos valamit hogy elmúljon a folyásod :)

2019. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél elkísért anyukám viszont kint megvárt. Ha meg Szűz vagy nem fog megvizsgálni. Ha mar nem vagy az akkor váladék mintát vehet.
2019. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!