Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése mellett...

HhSzsz01 kérdése:

Fogamzásgátló szedése mellett dohányzás fiatalon?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, fél éve szedek gestomixet, ami állítólag alacsony hormontartalmú. Dohányzom, és arra lennék kíváncsi hogy fél év alatt lehet emiatt bajom fiatalon? Az utolsó vérzésem után nem szedem többet. Sokan azt mondják régen erősebb gyógyszerek voltak és sok nő dohányzott mellettük, mégsem lett semmi halálos betegségük.. Trombózis stb. Kérem valaki adjon tanácsot

2019. júl. 9. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos, hogy lesz bajod, de növeli az esélyét többek között a trombózisnak.

Ugyanúgy, ahogy a cigitől: nem biztos, hogy 50-60 évesen tüdőrák zabál majd fel, de nagyobb rá az esélyed, mint cigi nélkül.

Jelen esetben, ha aggódsz, én nem a gyógyszert hagynám abba a kettő közül a helyedben, de ez én vagyok. :)

2019. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az aggaszt leginkább, hogy sokat utazom buszon, 2 órás útról van szó, tegnap miután leszálltam a buszról, elnehezedett a bal lábam.
2019. júl. 9. 12:57
 3/4 A kérdező kommentje:

A gond az hogy hajlamos vagyok bepánikolni, és próbálom magam nyugtatni, hogy más normálos tünet volt. Orvoshoz nagyon

későre kaptam időpontot

2019. júl. 9. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Cicácska a cigitől fogamzasgátló nelkül is előbb utób súlyos bajod lesz. Hogy a kettő hatasára kapsz e trombózist az attól függ van e rá hajlamod. Van erte egy trombózis panel vizsgálat. Magan úton lehet megcsináltatni. Ha ez oké akkor jó esellyel a következő 10 évben nem kapsz trombózist. De lehet tüdőrakor, szájüregi rákot, vagy ptxet igen. Most mond meg megéri? Azokon nem aggódsz? Sajnos senki nem ússza meg. Előbb utóbb a cigi egészségkárosodást okoz. És még fizetsz is mindezérz egy rakas pénzt. Most már kilróbáltad. Ideje abbahagyni. Ugye okosabb és igenyesebb vagy annál, hogy fizess a betegségeidért?
2019. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!