Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok,15-16 evesen...

Mit gondoltok,15-16 evesen erdemes egy lanynak elkezdeni fog. Tablettat szedni?

Figyelt kérdés

Ennyi korban egeszseges? Nem rolam lenne szo, hanem egy ismerosomrol. Nem szolok bele mas dolgaba, o azt mondta, hogy ovszerrel neki nagyon rossz volt meg majdnem elkezdett nekem sirni hogy nem erzett semmit. Aztan meg ez ma is tema.. Elkezdett fogamzasgatlot szedni, de akarhanyszor komolyan beszelunk valamirol elokerul a tema, hogy masok milyen szerencsetlenek hogy orvos nelkul iratnak fel tablettat meg mondja hogy mik az utohatasai. Nem hiszem hogy erre meg volt szuksege. Kesobb is lehetett vna. Ovszerbol is a legszarabbat valaszottak, en ajanlottam neki hogy a sarki boltban nem olyan az ovszerkinalat mint egy Rossmannban, szoval nezzenek szet mielott ebbe belemegy. De tul makacs.


Illetve feltem is a tabletta mellekhatasaitol, mostanaban egyre ritkabban foglalkozik velem, durva kisse es szemtelen.. Illetve mas is megvaltozott.


Szerintetek mennyire volt jo otlet belemenni neki ilyen koran? Meg varhatott volna kicsit?


Mert persze vannak tinik akik meg lehet korabban elkezdi szedni, de en annak a hive vagyok, ha van mas megoldas akkor inkabb az egyszerubbet valasztanam.


2019. júl. 9. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen már szexelni.. Na mindegy, meg kell barátkozni ezzel a világgal.


Vagy óvszerváltás, vannak tényleg nagyon jók, amibe lehet mindent érezni, a másik dolog pedig, valóban felelőtlenség orvosi vizsgálat előtt foggátlót szedni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__9968..


A vérrög csak egy dolog. De halálos is tud lenni.

Ha már szexre megvan az esze, akkor húzzon el orvoshoz is, hogy a doki is el tudja dönteni a vizsgálatok után, melyik a számára megfelelő tabletta.


Bónusz a kalapban:

kb 2-3 éve menstruálhat a lány. Be se állt még neki szabályosan a ciklusa. Jól összebassza a hormonháztartását, de ahogy akarja..

2019. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
69%
Hát nekem anno 9 évesen jött meg az első, jelenleg 16 vagyok. 15 évesen jöttem össze párommal és nagyjából 1 éve vagyunk együtt kb akkor volt az első alkalmam is. Mi is sokat beszélgettünk erről, hogy átállok tabira mert a gumi drága és nem érez semmit de végül inkább vettünk extra vékonyítottat meg ilyeneket és már is sokkal jobb, többet érzünk, és ha nagyobb csomagot veszünk akkor sokkal jobban megéri mint a kis 3 db-osok. Mondjuk a pénztárnál eléggé megszoktak nézni, de ezen már csak nevetünk.
2019. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen szerintem még ne, nem is szokták felírni a dokik (hogy orvos nélkül hogy irat fel, azt inkább el se képzelem, de remélem, nem vmi aluljáróból szerzett cuccokat szed).

Én 17 évesen kezdtem el szedni, nem is a szex miatt, hanem azért, mert akkor már 5 éve menstruáltam és sehogy sem akart beállni a ciklusom. Nem lett semmi bajom amúgy, rémhíreket sem kell elhinni mindenestől, a mai tabletták már sokkal jobbak, mint 20 évvel ezelőtt, ráadásul ha egy fajta nem megfelelő, lehet váltani is. Én egyetlen mellékhatással találkoztam, azzal, hogy mikor elkezdtem szedni, akkor kb 5-6 kg-ot híztam az első 2 hónap alatt, de ez meg is állt.

2019. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem jó ötlet ennyi idősen, ha normális hormonális/nemi működése volt, azt akár tönkre is teheti. Ráadásul azt sem tudni, beállt-e már neki rendesen a ciklusa. Nőgyógyász kivizsgálta, mielőtt felírták neki a tablettát?

Arról nem beszélve, hogy a nemi betegségek ellen a tabletta nem véd, és ha becsúszik valami baki, pl. elkap egy vírust, amitől megy a hasa, akkor baba is becsúszhat akár.

Megváltozni nem feltétlenül a tabitól változott meg. Inkább a fiúzástól. Azt hiszi, hogy ő most már érettebb nálad, és ő tudja jobban a dolgokat. Ha barátnő volt, ne csodálkozz, ha elveszíted.

2019. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat igen. Eppen ha neki 3 napot kesett akkor mar meg volt remulve, pedig meg nem is volt egyuttletuk. Viszonylag neki is ingadozo volt, foleg az elmult honapokban. Nem tudom mit csinal a tabletta neki majd, lehet helyreallitja de fel ugyanakkor felborithatja a hormonhaztartasat. Egyebkent mondta is hogy hizott es egy csomot evett mikor elkezdte szedni, de en mondtam neki varhato volt.
2019. júl. 9. 14:04
 6/6 A kérdező kommentje:

Illetve meg az, hogy kibirhatta volna igazan ezt a probaidot. Tanacsoltam neki, valassza a vekonyabb gumit, de tokre szerelmes es tudjatok ez milyen.. Minden elhomalyul. Nem hallgat masra es csodalkozik hogyha mindenkinek masnak nem az a velemenye mint neki. Dehat tini.. Ha akarja csinalja. Szerencsere vannak epp eszu kortarsaink is. En mondtam neki, hogy feltem es oszinten. Felek hogy depis lesz, daganat vagy valami ilyesmi keletkezik a testeben, GYEREKE lehet, mert franc tudja mi van abban a gyogyszerben..


Koszonom a valaszokat, pozitivan csalodtam! Mentek a zoldek. Meg varom a tovabbi velemenyeiteket is:)

2019. júl. 9. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!