Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késhet a menstruáció az...

Késhet a menstruáció az életmódváltás miatt?

Figyelt kérdés

Már 4 napja késik ami nem furcsa előfordulhat, de ilyenkor már nem szokott lenni fehér/átlátszó folyásom most meg még mindig van, ilyenkor vagy semmi nem szokott "jönni", vagy barnázok már.

De most még jelét se érzem a menstruációnak, ami tök bosszantó mert pont nyaralás is a ciklusnaptáromhoz lett igazítva (jövőhét).

2 hete diétázok, nem koplalok csak nem eszek zsíros dolgokat, nem eszek cukros dolgokat, tehát kevés szénhidrát, kevés zsíros étel, és sok fehérjében dús étel.

Azért nem drasztikus mert pl teljes kiörlésű kenyeret eszek pedig tiltott lenne, meg kevés nádcukrot használok kávémba, édesítőt nem bírja a gyomrom.

Diéta előtt se ettem sokat csak akkor nem figyeltem oda az egészséges mivoltára.

Tehát 2 heti diéta már lehet hatással a ciklusra?

2 tesztet is csináltam,mindkettő negatív hálisten.

27 N


2019. júl. 11. 14:44
 1/9 anonim válasza:
ha védekeztél rendesen akkor nincs mitől “ félned” .
2019. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem terhességtől félek azt már kimutatta volna a teszt, hanem hogy a diéta játszhat -e közbe a késésnek, másnál esetleg volt -e hasonló?
2019. júl. 11. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Mind a 3 lányomat 2 hét késésnél mutatta ki a teszt... ne legyél olyan biztos benne, hogy nem vagy várandós.
2019. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekem ősszekavarta a ciklusomat 200 g ch mellett is fogytam meg csinált 44 napos ciklust.

A teljesen kiőrlésű kenyeret miért tilos?

Bocs ezt nem értem.

2019. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt mondják az is széndhidrát, sok helyen nem ajánlják de ennyire durván nem veszem a dolgot, mert valahol még az abonettet is száműznék de könyörgöm 19 kcal..

Szóval lehet a diéta miatt akkor? Amilyen szerencsém van pont nyaralásra jön meg mikor soha nem szokott késni :-/

2019. júl. 11. 15:13
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Én ir diétát csináltam.

Pm betegség is bezavart nálam.Nem tudok hízni.Gyógyszert szedek a pm-re.

4-es voltam

2019. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az elmúlt pár évben szépen beállt a menszeszem, októberben elkezdtem újra "életmódot váltani". Márciusban megjött, elmúlt, 2 nap múlva megint megjött, elmúlt, megint megjött... Majd kb 2 hét megjön-elmúlik után, végleg abbamaradt.

Egy idő után egyetem, család, szobatárs, sokminden miatt stresszes, kissé deprssziós lettem, amire csak rájött a para, hogy miért nem jön meg, milyen bajom lehet.

Elkezdtem állandóan enni, majd pár napig koplalni. Én se így kezdtem annó.


Mostanra sikerült kb összeszednem magam és normálisabban enni, nem diétázom, próbálom az evési rohamokat kerülni, meg is jött.


Szóval több, mint fél év alatt sikerült sokat leadni, majd jópárat visszaszedni, lelkileg összetörni, nem igazán találom magam, csalódni magamban és még a lábamat is sikerült tönkretenni

2019. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt azért írtam le, hogy ha ez tartósan, többször így lesz, olvass a jelekből. Ne járj úgy mint én, hogy úgy érzed nem érdekel, de közben belülről feszít a feszültség.


Plusz szerintem hasznos mottó, hogy nincs olyan, hogy rossz étel. Mindent szabad enni, csak mértéket kell tartani.


Pl. XY a kedvenc kajád, de azt nem ajánlják, nem szabad a te szabályaid szerint most enni. Ha rosszul csinálod, amire utalhat a késő menszesz, lesz egy pont mikor annyira fogod kívánni vagy úgy érzed, hogy elérted a célodat és mostmár megkóstolhatsz mást, hogy utána csak azokat a régi ízeket akarod majd enni, esetleg túl nagy mennyiségben.


Inkább fogj vissza a mennyiségből, csempész be új, egészséges dolgokat, de ne tegyél semmit tiltólistára.

2019. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Csak azokat zárd ki, ami tényleg egészségtelen számodra: allergiás vagy rá, puffaszt,...)
2019. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!