Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció mindig az...

A menstruáció mindig az ovulációt követő 13-15. napon kezdődik?

Figyelt kérdés
Az ovulációt a következő vérzés előtti 14. napra szokták becsülni. Akkor ez törvényszerű, hogy ovuláció után 14 nappal megjön? Én nem teljesen értem. Akkor hogy lehet menses előtt pár nappal teherbe esni? 28 naposak a ciklusaim, akkor én csak 12-14. napokon vagyok termékeny? Mit tudok rosszul?
2019. júl. 14. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem erekció után vót.
2019. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű. Van a luteális és a folliculáris szakasz, ami nem feltétlenül egyenlő hosszúságú vagy olyan, mint a többi nőnek. Hőmérővel, ovu teszttel, odafigyeléssel kiderítheted, mikor van ovud.


Szoktak beszélni extra ovulációról is, bár erről nincs határozott orvosi vélemény.

2019. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a luteális fázis általában stabilan 14 nap körül van. Ha valakinek hosszabb a ciklusa, akkor az ovuláció előtti rész nyúlik meg, nem az utána lévő.


"Akkor hogy lehet menses előtt pár nappal teherbe esni? "

Sehogy.

Erre egyszerűen az a magyarázat, hogy eltolódott az ovulációja. Mondjuk általában 28 napos ciklusa szokott lenni 14. napi ovuval, de eltolódik és mondjuk egy ciklusban nem 14., hanem 25. napon lesz ovulációja. Ha akkor szexel, és teherbe esik, akkor neki csak az jön le, hogy "3 nappal menzesz előtt estem teherbe", holott nyilvánvalóan ha nem esik teherbe, akkor sem jött volna meg neki 28. napon, csak majd a 39. körül. De ezt nem tudja, mert terhes lett.

2019. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3. köszönöm! Most már kezd világos lenni.

Akkor ha jól értem, mivel nekem sosem késik 2-3 napnál többet, akkor a ciklusom 16-17. napja utána szinte kizárt teherbe esni? (feltétlelezve, hogy ezután sem fog többet késni)

2019. júl. 14. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg. De nagyon pontos ciklus esetén is előfordul, hogy váratlanul csúszik vagy korábban van ovuláció. Én nem alapoznék rá, ha nem akarok gyereket. És ugye ha elcsúszik az ovud, azt nem látod, csak ha hőmérőzöl vagy valami módon követed a ciklusod.
2019. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!