Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van hüvelyi fertőzésem, vagy sem?

Van hüvelyi fertőzésem, vagy sem?

Figyelt kérdés

A hüvely váladékom néha sárgás színű, és időnként kellemetlen szagú. Nem tapasztalok semmilyen irritációt, vagy viszketést. Utána néztem a BV-nek és a hüvelygombának, de egyik leírás se igazán illik rám. Nem tudom eldönteni, hogy akkor most van hüvelyi fertőzésem, vagy sem?

17 éves vagyok, szűz



2019. júl. 17. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, gyógyszertárban lehet kapni hüvelytesztet, amivel meg tudod nézni. A hüvely amúgy képes megvédeni magát ezektől a dolgoktól alapvetően. Van egy természetes egyensúlya, amit valamivel megbontasz. Gondold át, hogy nem hordasz-e túl vékony, túl műanyag alsóneműt(=tanga), amibe belerohadsz nyáron. Ez főleg akkor rossz, ha fullra vagy borotválva, mivel akkor nincs, ami felszívja a nedvességet. Ha ilyenkor a tisztaság érzet miatt még gyakran meg is mosod, azt a hüvely nagyon nem szereti. Nem arról van szó, hogy igénytelennek kell lenni, de egyrészt kell valami anyag, ami felszívja a természetes nedveket, másrészt hagyni kell neki egy kis természetes savas közeget. Igazából magától helyre tud jönni.

Pamut bugyi csodákra képes amúgy.

Másik, ami betehet: antibiotikumok, de az egyszer elrontja és utána egy darabig úgy marad. Gondolom, nem szedtél mostanában.

Végső esetben tejsavas irrigálás segíthet, az is a hüvely flóráját hivatott visszaállítani.

2019. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
DM-es hüvelykapszula is megérhet egy próbát, ártani tuti nem fog.
2019. júl. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hüvelyváladék (méhnyaknyák) folyamatosan változik, lehet fehéres, sárgás vagy átlátszó is, ez még önmagában nem kóros. A kellemetlen szag relatív, ha tényleg erős szagú, akkor utalhat valamilyen fertőzésre.


itt egy jó videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=Ko6zUGZqrJA

2019. júl. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon hasznosak voltak!
2019. júl. 18. 09:29
 5/8 anonim válasza:
Első válaszadó! Majdnem mindennel egyetértek amit írtál. Én nagyon sokáig hasonló problémával küzdöttem. Nekem éppen a rendszeres epilálás oldotta meg a problémát. A napi mosdás pedig Laktacyddal történik. Nekem a tangával nem volt gondom, de tisztasági betéttel hordom.
2019. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: először is köszi. Másodszor pedig nem gondolnám, hogy az epillálás oldotta meg, inkább a laktacid, elmondom mi a fő baj.

Az alsóneműket régen pamutból csinálták (mint ahogy a cipőket bőrből), de a profit, a vékonyság meg a szép forma miatt manapság imádják műanyagosra vagy műanyagra csinálni. Műanyag= poliészter, poliamid. Ezekkel az a baj, hogy a természetes textíliákkal ellentétben nem szívják (rendesen) a nedvességet. A hüvelyből pedig logikusan mindig folydogál valami, ez a normális. Mi történik ilyenkor? A nap folyamán a hüvelyből távozó nedvesség a bőröd és a műanyag bugyi felülete közé ragad és ott folyamatosan áztat. A gombák imádják a meleg nedves bőrfelületet. Ha nagyon leszőrteleníted, akkor a saját természetes szőröd sem tudja felszívni.

A bőrfelület és a nyálkahártya alapvetően sok helyen meleg és nedves, ezért ezeken a helyeken a szervezet alapból baktériumflórát tart fent. Ilyen hely a hüvely külső része és a belseje is. Ha ezt a flórát megbontod erős tisztálkodószerrel, antibiotikummal, lúgos cuccokkal, akkor nem fog tudni védekezni a gombás fertőzés ellen.

A laktacid azért működik, mert a tejsavassággal visszaállítja a bakteriális közeget.


Egyébként van egy bonyolultabb összefüggés is, amit elég fárasztó lenne levezetni, a lényeg, hogy a minőségi táplálkozás is fontos ezekhez a védekező mechanizmusokhoz, pl. a sok nyers zöldség, ilyesmik.

2019. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha olvasod még ezt, esetleg leírhatnád később, hogy sikerült-e megoldani. Köszi!
2019. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 IRIS B. válasza:
Miért nem mész el orvoshoz?
2019. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!