Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy gondok?

Pajzsmirigy gondok?

Figyelt kérdés
Voltam magán vérvételen. Megkaptam az eredményt, miszerint a tsh 4,5 ,az anti tpo nagyobb mint 1300. Az ft4 13,07 , és az ft3 4,09. Ez pajzsmirigy alulműködést jelent? Van időpontom endohoz. Fogyni semennyit nem tudok, és délutánonként állandóan elalszom. A közérzetem is rossz, egyre rosszabb. Valaki ért hozzá? Mennyire rossz a helyzet? Köszi a válaszokat.
2019. júl. 17. 11:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Az anti-thyreoglobulin 284 lett. Száraz a bőröm, hajam is hullik, ronda is.
2019. júl. 17. 11:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez Hashimoto. Autoimmun pm alulműködés. A magas anti TPO és anti TG jelzi. Ez nem gyógyítható, de kordában tartható.

TSH elég magas. Illetve a T3, T4nek is a felső határértékhez kell közelebb lenni, 6.5 és 15 körül jók.

Érdemes magánúton utána menni a dolgoknak.

2019. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, utána olvastam, én is ezekre gondoltam. Magán laborban végeztettem el a vérvételt, és magán endokrinológushoz van időpontom, de sajnos csak augusztus végére. Ha beállítják, egyszerűbb lesz a fogyás? Rendesen étkezem, szeretem a zöldségeket, ez nem okoz problémát. Mégse megy le 1 kiló sem. Az tény,hogy nem edzek, de ehhez hozzá jön a brutális fáradság is, ami ellen nem tudok tenni.
2019. júl. 17. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha beállítják jobb lesz. Érdemes inzulint is nézetni addig - 3 pontos terheléses mérést. Plusz asszem hashimotonál kerülendő a glutén.
2019. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!