Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum és a fogamzásgátló?

Antibiotikum és a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

2 éve szedem a deciora nevű fogamzásgátlót. Előző hónapban mandula-gyulladásra antibiotikumot kaptam. Az antibiotikum szedése alatt elfogyott a tabletta. Megtartottam a szünetet, a szünetben az antibiotikum elfogyott. Majd újra elkezdtem a fogamzásgátlót. A fogamzásgátló szedésének első napján a párom belém élvezett. És csak utána tudatosult bennünk, hogy lehet nem kellett volna.

Szerintetek mennyi az esélye így egy terhességnek?

Én úgy vélem kevés, hisz azért már 2 éve szedem, ciklus eleje volt az eset.

De megnyugtató lenne ha tudnátok segíteni.



2019. júl. 17. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik antibiotikum gyengíti a hatását, ha legközelebb szedned kell, akkor szólj a dokinak, hogy fogamzásgátlót is szedsz és olyat ír fel, ami nincs rá hatással.


Szedd tovább a gyógyszert, ahogy eddig és majd a szünetben kiderül, hogy mi a helyzet.

2019. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Nem lettem terhes. Szedd tovább, mintha mi sem történt volna.
2019. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!