Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lelki okok miatt kialakulhat...

Lelki okok miatt kialakulhat petefészek ciszta?

Figyelt kérdés
40 cm-es petefészek cisztám van a jobb oldalon. Félek hogy nem fog elmúlni magától. Emiatt is totál ideges vagyok, és nem sok emberrel szexeltem életem során, mégis megszívtam. Most nem írnám le részletesen, de szakítottak velem, ami fájt, és sokat gyötörtem magam amiatt.
2019. júl. 19. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Szomatizációnak hívják a jelenséget, a pszichés ok mögötte a nőiség tagadása vagy női léttel való nagyfokú averzitás, anyaproblémák stb.


Ha a cisztát eltávolították, akkor pszichiáterhez vay pszichológushoz menj, és ne sajnáld tovább magadat. Vannak olyan férfiak is, akik nem akarnak gyereket. Őket keresd, boldogok lesznek, hogy végre valaki társat keres és lát bennük.


És vannak olyan nők is, akik nem valóak anyának - ez teljesen normális, régen is az volt, csak az ostoba zsarnokok világában nem ember az, aki nem szül.

2019. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem távolították el a cisztát, az orvosom azt mondta, hogy elmúlhat magától is. Azért még 28 éves vagyok, még azért szeretnék gyereket, még ha nem is most rögtön.
2019. júl. 19. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
40 cm?
2019. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen 40 cm. Mert biztos csak hülyeségből írtam ezt le.
2019. júl. 19. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elég nagy. Kb mint egy 7 hónapos magzat.

Nőgyógyász nem akarja kioperálni?

2019. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elírtam 40 mm nem cm.
2019. júl. 19. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért mondom...


A szexuális együttlétnek semmi köze, hogy kialakul-e vagy sem. szűzen is lehet cisztaja az embernek.


Ahogy fent is írták, pszichoszomatikus is lehet, de mindenképp konzultálj nőgyógyásszal, ő majd ajánl terápiát a cisztára, de az is lehet hogy magától felszívódik.

2019. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokan keverik itt a szezont a fazonnal.

A szomatizációs betegség lényege, hogy NINCSENEK szervi eltérések.

Lehetsz te akármilyen ideges, attól nem fognak benned négy centis dolgok nőni.

2019. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!