Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati műtét után nem...

Nőgyógyászati műtét után nem megy a szex?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, ha nem ez a legmegfelelőbb kategória, de nem nagyon sikerült rájönnöm, hogy melyikhez írjam.

Volt egy műtétem, ami előtt lamináriával tágítottak. A műtét maga is megviselt lelkileg, de a tágítás életem legrosszabb élménye volt. Rettenetesen fájt, az orvos durva volt, kiabáltam és zokogtam, míg csinálta. A műtét óta eltelt már jócskán az idő, sokáig vártam, hogy újra lefeküdjek a párommal. Nem megy. Abban a pillanatban, hogy megpróbál behatolni előjön ugyanaz az érzés, mint a kórházban tágítás közben, bepánikolok és sírni kezdek. Egyszerűen nem tudom elviselni, hogy oda bekerül valami. Viszont ez így nem jó, nem akarok életem végéig lemondani a szexről emiatt. Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs mit kezdhetnék ezzel. Már arra gondoltam, hogy iszom előtte, hátha a gátlások eltűnésével ez is eltűnik, de nem tartható megoldás az sem, ha csak részegen tudok ágyba bújni a párommal. El fog ez múlni, tudok ezen segíteni, mit javasoltok? Nagyon megköszönném a segítséget.



2019. júl. 22. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál, hanem fordulj orvoshoz, szakemberhez. Nőgyógyász tudja megállapítani, hogy van-e olyan szervi bajod, ami indokolhatja a fájdalmat, ilyenkor ezt kell kezelni. Ha nincs, akkor pedig pszichológus, súlyosabb esetben pszichiáter segíthet megoldani a pszichés problémát.
2019. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
#1! Még egy bunkó nőgyógyász?! Nektek oszt mindegy, csak mehessetek!
2019. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább pszichés. A leírás alapján abortuszod lehetett, nem? Pszichológushoz kellene menned...
2019. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ab volt (vagyis ha jól sejtem missed ab inkább, ha ennyire megviselt akkor nem hiszem hogy a te döntésed volt de szólj ha tévedek) ahhoz szoktak tágitani, de ez nem szervi baj, ez a fejedben van, a trauma amit átéltél ki hat az életedre nem nőgyógyász kell neked (mellesleg remélem hogy nem mész vissza többet ahhoz az emberhez)
2019. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 kérlek akkor segíts a kérdezőnek azzal, hogy kihez forduljon nőgyógyászati panaszokkal, ha nem nőgyógyászhoz. Szerintem el tudja dönteni, hogy kihez menjen, nem mindenki bunkó, a legtöbb nőnek van megszokott nőgyógyásza, akihez rendszeresen jár. Kórházi kezeléssel szokott lenni a probléma, mikor az embernek nem feltétlenül van lehetősége választani vagy nem ismeri az adott intézményben praktizáló orvosokat, úgyhogy az látja el, aki épp ott van.
2019. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ah, hogy a tágítás mennyire fáj, nem csak az orvoson múlik. Alapból van, aki szűkebb, van, akinek sokkal nehezebb feltárni a méhszáját, van, akinek sokkal rigidebb a nyakcsatorna....
2019. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem attól függ hanem hogy lamináriával vagy gyógyszerrel csinálják, a laminária fáj a másik nem üax kicsit görcsöl az ember de túl élhető
2019. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előbb nőgyógyász, ha nincs fizikai dolog, akkor meg pszichológus.
2019. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!