Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszket vagy szúr az...

Nagyon viszket vagy szúr az intim helyen és nem tudom mitől Mitől lehet?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok

Pár napja olyan fura csípő vagy viszkető érzésem van a intim résznél (mondják hogy a tanga is okozhatja mert azt hordok) de már rég óta hordom és sose volt ilyen problémám...

Csíp meg viszket amúgy calcium kenőcsöt szoktam rá tenni valamivel jobb de nagyon kényelmetlen

Örülnék rendes válaszolnak

Köszi



2019. júl. 22. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet gomba. Nem a személyes higiénia okozza, ne aggódj.

Vegyél Canesten Combi Unot, 1db kúpbes kenőcs, de a legjobb ha elmész nőgyógyászhoz.

2019. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sose voltam nőgyógyászhoz mer szerintem nem volt szükséges
2019. júl. 22. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, most szükséges, ha nem múlik. Canesten combit próbálj, az jobb mint az uno, mert lehet hogy gomba. Ha mégse, akkor igazán hatásosat recept nélkül nem tudsz venni. A doki tud írni. Amíg kezeled magad, lehetőleg ne hordj tangát. A calcium (v bármely)kenőcs csak azért javít picit mert visszazsiroz és véd de csak átmenetileg, pár órára.
2019. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyásod nincs? Először megpróbálkozhatsz a Canesten Combival (3 tabletta plusz krém, szerintem is jobb a 3 tablettás változat, mint az uno), elképzelhető, hogy gomba. De biztosat csak doki tudna mondani, így elsőre lehet, hogy nem ártana elmenni.

A tangát addig hanyagolnám a helyedben, míg kezeled magad. És mosd magas hőfokon a fehérneműdet. Ha nem múlik el, akkor pedig mindenképpen irány az orvos.

2019. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezért jó a multigyn actigel. Mert az bakteriális fertőzésre is jó, gombára is jó, ha nincs brutálisan elszabadulva, és azonnal enyhíti a viszketést is.


Megelőzésre is tökéletes. Strandok előtt például.


Sajnos az ára elég borsos, de megéri. Külsőleg is használható.

2019. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ma zuhi után fel vettem egy franciát és jó, még picit irritál az a viszketés de sokkal jobb

Lehet hogy tényleg csak a tanga(csipkés) irritálta?

2019. júl. 22. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kioktatásnak szánom, csak gondolatébresztőnek...

19éves vagy, feltételezem aktív nemiélettel és nem látott még nőgyász. A helyedben nem csak akkor járnék (mint ahogy nem csak akkor járok) nőgyógyászhoz, ha panaszom van. Ajánlatos évente 1x elmenni, még akkor is ha nincs panasz egy rákszűrésre és egy manuális mamográf vizsgálatot is csinál ilyenkor a doki.

A prevenció fontos dolog.

Én mondjuk fogorvoshoz is évente 1x minimum elmegyek, hiszen sokkal egyszerűbb kezelni valamit ami időben el van kapva, mint ha már nagy a baj.

2019. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem élek aktív szexuális életet, sőt semmiet se és azért nem voltam még nőgyógyászhoz mer szerintem nem volt még szükséges (mivel nem voltam fiúval)

De most hogy elől szedtem a franciákat és félre tettem a tangákat jobb

Egyáltalán nincs semmi már

2019. júl. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!