Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történhetett velem?! -...

Mi történhetett velem?! - Epilepszia?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudtam, melyik kategóriába írjam ki.


Noss. Nem most történt, hanem Június 8-án.


Éjjel volt, 10-11 között. Az történt, hogy nagyon nehéz időszakot éltem (és élek), és nem is tudom megmondani milyen érzés fogott el. Talán a pánik, kétségbeesés, halálfélelem szavakkal tudnám leírni.


Végeredményben nekiestem a szekrénysornak, nagyon durván, annyira, hogy összetörtem magam, mintha megvertek volna, és a szemüvegem is összetörtem.


Az "esés" után közel 30 percig voltam eszméletlen. Remegtem, izzadtam, és elharaptam a nyelvem. Ebből gondoljuk, hogy epilepszia lehetett. De tudja a franc.


Nem hívtak nekem mentőt, mert tudták, hogy nehéz időszakom van, és nem tudták biztosra, hogy mi történik velem. Igazából nem tudom, hogy kellett volna e mentő nekem vagy sem, de már készültek hívni, mikor nem tértem magamhoz.


Miután magamhoz tértem... hát én leírni nem tudom az állapotomat. Nem tudtam járni, ha nagy nehezen igen, akkor mentem mindennek neki, elestem, nem volt egyensúlyérzékem. Meg annyira kész voltam, mintha nem tudtam volna, hol vagyok, mit csinálok. Az rémített meg igazából, h ki akartam menni az éjszaka folyamán a mosdóba, aztán nagy nehezen felkeltem és elindultam az ajtó fele, de helyette ellentétes irányba mentem, neki az ablaknak. :/

Utána miután ebből kijöttem elmúlt az az érzés, hogy nem érzem a végtagjaim, helyette több napig "nagyon szarul vagyok" érzés volt, és olyan érzésem volt, mintha kemény tesi óra után lennék, megerőltettem volna magam.


Meg a másik, hogy elfelejtettem pár jelszót, emailt. Nehezen ment a koncentráció.


Én három dologra tippelek, tippelünk, de mivel nincs orvosi diplomám, tudja a franc.

1. Epilepszia

2. "Agyi történés"

3. Valami idegi alapon történt valami


A 2-at nem nagyon szeretném, de mivel nem vagyok orvos, nem tudom. Viszont érdekesnek találom, hogy előtte 1-2 nappal a nagy nyomás, stressz miatt én úgy éreztem, hogy "nem tudok koncentrálni" és netto hülyeségeket gondoltam, magyaráztam. Meg volt olyan, hogy írtam, írtam, és egyszerűen WTF. Elfelejtettem hol tartok, mit akarok, mit írok. Mintha a gondolataim összemosódtak volna.


Véleményetek?


Nem mentem orvoshoz, és azóta nem volt hasonló.

Csak gyengének érzem magam, bár ez lehet nem emiatt van.



2019. júl. 28. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Mentális bajom nincs. Ilyen jellegű gyógyszereket nem szedek, sőt, semmilyen gyógyszert nem szedek. (és nem is drogozok)
2019. júl. 28. 19:33
 2/5 Blau Kind ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen menj el vele az orvoshoz! Neurológiára tartozik. Az "Agyi történés" alatt TIÁ-t értettél, szerintem, vagy sztrókot, de az szerintem egyik sem volt, azoknak teljesen másmilyen tünetei vannak. TIA+sztrók között csak az idő a különbség, a TIA pár percig/1-2 óráig tart, a sztrók sokkal hosszabb és súlyosabb, tüneteik ugyanazok=féloldali hemipaeresis (bénulás), vertigo (szédülés), beszédképtelenség vagy beszédzavar, látászavarok (kettőslátás) és szemmel látható jele pl. a féloldali ajakbiggyesztés. Epilepsziás rohamra jobban hasonlít, amit írsz, bár az, ami utána történt veled, elég furcsa, ahhoz már szakértő kell, hogy kiértékelje. Deperszonalizációd is lehetett utána ("nem tudtad, hol voltál") és bár a szédülés és gyengeség és járási nehézségek hasonlítanak agyi történésekhez, TIA-t és sztrókot sosem előz meg epilepszia. Tudtommal legalábbis. Súlyosabb epilepsziás rohamok agydaganatok kifejlődése előtt jelentkeznek, majd későbbiekben reggeli hányingerrel és diffúz (nem lokalizálható) cephalgiával (fejfájással) társulnak... De én nem vagyok szakértő, de nehogy meghaljál már 5 éven belül mondjuk egy agydaganattal, ha évtizedekig ki lehet tolni! (Nem mindegyik agydaganat tart fél évig és végződik halállal, mint a Gliobastoma Multiforme, van meningeoma és egyéb jóindulatú daganat is.) Menjél orvoshoz!Szerintem...
2019. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég komoly. De ne a gyakorin kérdezgesd, menj el egy neurológushoz, biztos többet tud, mint mi.

Ha nem fog ismétlődni, akkor ez csak simán egy epilepsziás roham volt, ez nem jelenti azt hogy epilepsziás vagy, csak akkor ha többször is megismétlődik.

De ennek hátterében több dolog is állhat, úgyhogy sürgősen menj orvoshoz.

2019. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, stroke-ra gondoltam. Volt sajnos a családban (szerencsére nem lett baj), az eléggé hasonlóan nézett ki, láttam. Bár most ha belegondolok, azért más motívumok voltak benne, aztán nem tudom.


Mindenesetre érdekes, hogy egy kis időre megkerültem agyilag, meg ugye leírtam, hogy előtte is. Én ezért gyanakszom erre IS.

2019. júl. 28. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem epilepsziás vagy!


Azóta mi történt?

2019. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!