Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen okokat ismertek térdfáj...

Milyen okokat ismertek térdfájásra?

Figyelt kérdés

Már végigpörgettem az internetet, de semmi érdemlegeset nem találtam, szóval itt kérdezek, hátha jár még valaki hasonló cipőben.

Két három napja arra ébredtem, hogy fáj a térdem a belső oldalon, amely hosszabb igénybevétel múlva enyhült majd azóta el is múlt. Viszont a térdfájás azóta sem szűnt meg, ami nem is igazán mondható erős fájdalomnal, inkább csak feszítő érzés, kis sajgás a térdkalács körül és belül. A lábamat ha kinyújtom, akkor kattog, illetve fájdalmasan, irritáltan mozdul, elég kellemetlen érzés, de nem tudom pontosan elmagyarázni, mit érzek ekkor. Félig kattogós csúszós érzés, furcsa roppanásokkal, falra is mászok az érzéstől. Ez az irritáció minden egyes behajlításkor és kinyújtáskor jelentkezik. A lépéseim nagyon bizonytalanok, mintha nem tudnék normálisan ráállni a lábamra, mert úgy érzem, ki fog ugrani a helyéről, emiatt sántítok inkább. Folyamatosan érzek a térdemben feszítő érzést, nyomást, irritációt.

Fogalmam sincs mi az oka ennek, és hogy mi ez. Tippem az lenne, hogy túl van erőltetve, mert napi nyolc órákat állok rajta munka miatt, emellett munkába menet és hazafele is gyaloglok három km-t. Szerintem megnyúltak a szalagjaim a sok ácsorgástól és igénybevételtől. Másik tippem az, hogy a térdem szeret kiugrani a helyéről, ha megfordulok. Sokszor fordul elő, hogy a törzsemmel és a combommal elfordulok jobbra, de a lábszáram ugxanott marad, így kiugrik egy pillanatra a térdem, ami nem szokott fájdalommal járni. Szóval, lehet megsérült múltkor, és a fájdalom másnap, felkelés után jelentkezett, nem pedig azonnal. (Volt a bokámmal is baleset, akkor is pihentetés után fájt a lábam, ezért emelem ki opciónak a sérülést)

A lényeg az, hogy nem javul, pedig kenegetem, fáslizom, pihentetem, ha tudom, bemozgatom. Inkább csak rosszabb, merevebb lett. Orvoshoz eljutni egy élet lenne, addigra vagy meggyógyul, vagy tönkre megy. Elvileg ortopédia foglalkozik ilyen esetekkel, de csak novemberben van időpont. Sürgősségin foglalkoznak ilyen esetekkel? Vagy ortopédia ilyenkor elsőbbséget ad nekem? Mert mennék én szívesen, mert kell a térdem😀

Tapasztalatokra volnék kíváncsi, mert az internet számomra haszontalan. Van még valaki, aki hasonlóan járt?



2019. júl. 31. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A legvalószínübb, hogy alvás közben trosszul tartod a térded és akkor nyúlik túl.

Oda kellene figyelni arra, hogy alvás közben a térded ne "lógjon le" a vízszintes helyzetböl.

A sok gyaloglás meg állás nem árt a térdnek - "erre lett tervezve" -, arra azonban figyelj, hogy ha állsz, ne legyen a térded túlfeszítve, inkább egész picit behajlítva!

Most egy ideig jobb, ha térdvédöt használsz, ha erölteted.

A térdedet ne "tekerd", mert az kifejezetten árt neki.

2019. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sérülésen kívül, és azokon kívül, amit Te is említettél, porckopás is lehet. Nekem 26 éves koromtól van, időnként előjön, de kúraszerűen szedek porcpótló étrend kiegészítő szereket. Azóta ritkán okoz panaszt. Egyébként ezeket mindenkinek ajánlják egy bizonyos kortól, vagy sportolóknak, megelőzés céljából is.
2019. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Alvásnál vízszintes a térdem, nem lóg le, viszont állás közben sokszor túl van feszítve, meg nekem eleve genetikailag jonban hátrafeszül a lábam, túlnyújtott helyzetben van, túlgörbült. Erre egyre inkább figyelek, hogy legyen mindkét lábam egyenes. Mondjuk ezt sem gondolom oknak, mert a bal lábam feszül túl jobban, az elég durván hátra tud feszülni, míg a jobb lábam csak éppen. Mégis a jobb lábam fáj, a balnak pedig semmi baja. Meg csak a jobb térdem szokott kiugrani egy pillanatra, amit jelen pillanatban minden lépésnél és fordulásnál megérzek, ezért inkább sántítok, enyhén behajlított térddel járok. Ha kinyújtom, akkor olyan érzésem van, mintha ki akarna ugrani. Majd megpróbálok bátrabban is menni, de szerintem meg fog fájdilni. Terhelésre sajog a térdem körül, inkább belül. ezt is észrevettem.

18 éves vagyok, nincs túlsúlyom, viszont nem vagyok edzett. A sok ácsorgáshoz nem vagyok hozzászokva.

Ezzel a problémával muszáj novemberig várnom?

2019. júl. 31. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!