Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fenékre estem, eléggé fáj,...

Fenékre estem, eléggé fáj, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Járáskor nem fáj, üléskor igen, és ha ülve vagy állva előre hajolok, akkor nagyon. Külsőleg enyhe piros pöttyök látszanak. Úgy hallottam ha el is tört valami ilyenkor, nem tudják rögzíteni, ha elmegyek orvoshoz, mit tud ezzel csinálni? Vagy jobb, ha itthon pihentetem, jegelem? Falun lakunk, nincs aki elvigyen, busszal meg nem zötykölődnék, bicikli ugyebár most kizárva. Mire számíthatok, mennyi ideig tarthat a fájdalom? Elég párnás a fenekem, de úgy látszik kevés volt az ütés csillapításához :-) Járt valaki hasonlóképpen? Mit javasoltok, mit csináljak?
2019. aug. 1. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy röntgenvizsgálat tudja eldönteni, hogy van-e valahol törés, repedés (farokcsont, medence) vagy csak kellemetlen zúzódásról van szó.
2019. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Türelem ,és el fog múlni a fájdalom.
2019. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így egyszer. Buta voltam, nem mentem dokihoz akkor. Majd csak hónapok után, amikor fájt még mindig. A farkcsontomnál 3 csigolya tört és mivel ültem rajta meg hanyatt feküdtem stb, nem jól forrt össze. Nagyon közel lett a végbélhez is. A doki mérges volt nem mentem, mert ha betartom amiket mond, jobban jártam volna. Így mondta nagy terhet nem emelhetek, csak császárral szülhetek, illetve nagy wc-zéskor és közösüléskor fájdalom léphet fel. Műteni viszont veszélyes, csak nagyon indokoltesetben csinálják meg. Inkább egy röntgent csináltass, hagy nézzék meg, hogy áll.
2019. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Reggelre jobb lett, alábbhagyott a fájdalom, és ülésnél már nem fáj, se tapintásra, csak előrehajoéásnál és guggoláskor. Talán nics eltörve.


Jegelem, kenem Flectorral és kímélem. Ha hétfőig nem javulna akkor elmegyek orvoshoz, nincs mese...

2019. aug. 2. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Aztán mi lett végül? Elmúlt a fájdalom?
2021. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, elmúlt, fokozatosan enyhült, és úgy kb. 3 hét múlva múlt el. Utána már futottam egy terepversenyen, gond nélkül.


De azt hozzá kell tennem, hogy nekem különösen kemény fajta csontozatom van :-D

2021. jún. 23. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Köszi a választ!!


Nekem is már kezd elmúlni a fájdalom:D

2021. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!