Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan, milyen technikával/man...

Hogyan, milyen technikával/manipulációval szedjem le az ujjam végéről (körmös rész) a beleragadt kötést (elvágtam az ujjam talán a körmöt is, nem láttam rendesen, mert nagyon vérzett, csak gyorsan bekötöttem + gumigyűszű rá)?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 09:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és úgy, hogy közben ne sz.rjam össze magam, mert már az is nagyon fáj, ha megmozdítom az ujjam (arról nem is beszélve, ha véletlen hozzáér valamihez...)
2019. aug. 6. 09:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Tegnap este kötöttem be...meddig maradhat rajta az az első kötés? Egy vékony gumikesztyű egyik ujját levágtam és ráhúztam és rá ragtapaszoztam, hogy nem ázzon át kézmosásnál, tusolásnál)
2019. aug. 6. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár már elég rég írtad ki a kérdést, remélem tudok segíteni.

Lefertőtlenítetted? Mert ha nem, attól is fájhat baromira.

Próbáld meg óvatosan leszedni a kötést, semmiképp se rántsd le. Vegyél erőt magadon, gondolj arra, hogy ha ezt most nem bírod ki, később még jobban fog fájni, ha nem foglalkozol vele. Viszont ha végképp nem bírod, menj el orvoshoz, de ott nem fogják hallgatni a nyavalygást, sokkal rosszabb lesz.

A gumit szedd le, a kötést pedig vágd el, vagy vágd körbe, hogy csak azon a részen maradjon, ahol beleragadt. Próbáld meg kicsit feláztatni vízben, hátha jobban engedi magát, mivel ha azzal felszakítod a sebet, szintén nem jársz jól. Ha sikerült kiszedni, mosd ki alaposan, fertőtlenítsd le Betadinenal, és hagyd kicsit levegőzni, majd mull lap, vagy valamit tegyél rá, ami nem ragad bele, mert különben ugyanúgy végzed.

Viszont ha lifeg az ujjad, akkor orvos :D

2019. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vikuci79 válasza:

Szerintem mutasd meg orvosnak!

Ha már leszetted azóta akkor is.

Van sebész, aki megnéz ilyesmit.

Nem csak operálnak ők, kis baleseteket is ellátnak.

2019. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!