Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achilles ín gyulladás miatt...

Achilles ín gyulladás miatt ugye nem fogjak begipszelni a lábam?

Figyelt kérdés

Itt a kérdések között több embernél is olvastam, hogy begipszeltek a labat Achilles in gyulladása miatt.

Ezt miért kell gipszelni?

Délután megyek magandokihoz mert nagyon fajnak a labaim, tudom hogy ez a bajom mert visszatérő sajnos.



#gipsz #Achilles gyulladás
2019. aug. 7. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, akkor nem, viszont lehet, hogy javasolni fogják.
2019. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

De be fogjak. Azért jó ra a gipsz hogy teljes nyugalomban legyen.

Szóval ha szükséges bizony mindkét labadat gipszbe fogjak tenni.

Ez fekvőgipsz ráadásul hosszú hetekre.

2019. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A rendelésrol beutalt a kórházba, be kellett mennem, ott is megvizsgáltak, ott már tolószékben kellett várnom hogy szabad legyen a gipszelő, fel se allhattam.

Mindkét lábamat gipszbe tették, a maganrendelesen az orvos azt sem engedte, hogy másnap menjek be a kórházba.

Egy hetig bent kell lennem ráadásul, egész nap fekvés, a labaimat magasra tették. 8 hetig leszek gipszben ráadásul :(

Egyelőre nagyon szokatlan és rossz, olyan mintha két kőtömb lenne a lábam helyen és faj ugyanúgy. Pedig a gipszelő szerint meg fogok konnyebbulni gipszben.

2019. aug. 8. 12:36
 4/18 anonim ***** válasza:

Te szóltál hozza az én kérdésemhez ugye? Amiben pont ugyanezt kerdeztem még júliusban, hogy kinek mit csinaltak a lábával.

Na én július óta vagyok gipszben, mindkét lábamat gipszeltek ingyulladas miatt.

Engem másnapra utalt be az orvos gipszelesre de én addig műanyag csizmát kaptam a labaimra és nem terhelhettem.

Gipszeles után engem is bent tartottak, nekem 10 nap volt a kórház. A kórház és az otthon között annyi lesz a különbség hogy nem lesz otthon katetered. Ugyanúgy fel kell polcolni a labaidat és feküdni, etkezeshez lehet felülni vagy kicsit tolószékben lenni. Nekem most olyan székem lett ahol fel tudom tenni nyújtva a labaimat és nem log így nem dagad. De azért így így sem kivankozom kilépni a házból.

A gipsz az elején rossz nagyon aztán 1-2 het és tényleg javulnak a labaid, nem fajnak majd és elfogadod a helyzetet..

Milyen gipszet tettek fel neked, feher vagy színes műanyag?

Nekem sima nehéz gipszem van, az orvos szerint fekveshez nem kell könnyített gipsz, így nem ment bele hogy azt kapjak.

Neked lesz a gipsz cserélve? Nekem holnap gipszelik át, mert ahogy fogynak a labaim nem tartja jól a gipsz.

2019. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen másik kérdéshez is írtam.

Nekem kék gipszet tettek fel, valaszthattam zöld vagy kék legyen.

4 het után lesz gipszcsere, azt nem mondta az orvos miért de gondolom hasonló okból hogy jól tartson.

Itt azt mondja a szobatarsam hogy fekvő után mindig adnak jarogipszet, ez ugye csak törésre igaz??

2019. aug. 8. 13:05
 6/18 anonim válasza:
Nem büdösödik a gipsz alatt vagy viszket?
2019. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Tolószékben sem mozoghatsz?
2019. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na hogy birod? Én már járógipszet kaptam! Két mankora tamaszkodva tudok már menni. Sarkat tesznek a gipszre és bár nagyon fura menni így de jó mert nem fajnak a labaim! Augusztus végén pedig ezektől is megszabadulok.
2019. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
En kórházba kerültem ezzel maganrendelesről. Az orvos érdekes volt mert ott már meg se vizsgált csak megnézte a beutalót amin a bajom volt meg hogy “azonnali gipszrogzites javasolt mindkét lábra”, mondta fekudjek fel egy ágyra és attolt a gipszelo szobába. Ott meg aki gipszelt annak annyit mondott hogy mindkét lábra térdig fekvőgipsz megy és utána osztály.. ennyi és lelépett.
2019. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Mi újság a gyógyulókkal?
2019. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!