Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az lehet hogy a törött kar...

Az lehet hogy a törött kar sosem lesz ugyanolyan és deformált marad?

Figyelt kérdés

2 hónapja tört el, de még mindig nem tudom rendesen kinyújtani és ha a tenyeremet befelé fordítom, látszik, hogy nem ugyanolyan... Eléggé szembetűnő.


De nem fáj, tudom használni stb. Állítólag összeforrt. Gondolom idő kell még neki, mire tudom rendesen mozgatni, de szerintem ez nagyjából ilyen marad.


2019. aug. 17. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet. Vagy sz@rul rakták össze, vagy valamiért kimozdult a gipszben és rossz pozícióban forrt össze. Nem olyan ritka jelenség. Ráadásul ahol összeforr ott általában "gumós" lesz egy kicsit a csont. Tehát vastagabbra forr össze mint amilyen eredetileg volt.
2019. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy nem jól forrt össze a csont, de műtéttel lehet korrigálni. Még olyan eset is előfordul (igaz itthon kicsi erre az esély, de létező a jelenség), hogy a tört végek közt álízület alakul ki. Szakorvoshoz érdemes lenne visszamenni, mert eléggé le tudja ez rontani az életminőséget.
2019. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"a tört végek közt álízület alakul ki"


A csuklóm ilyen, kiskoromban leestem a bicikliről és nem fájt, de a csont meg mégis eltörött...


Igazából most is "csak" 2 napig fájt, de nagyon durván torz helyzetben maradt, ahogy ráestem és nem tudtam mozgatni.

2019. aug. 17. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!