Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sípcsont tybia condylus...

Sípcsont tybia condylus (bütyök úgy tudom) darabos törése volt már valakinek? Mik a tapasztalatok? Mennyi idő alatt jött helyre? Nem volt gond a menéssel utána?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 13:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Javítás:Sípcsont condylus.
2019. aug. 24. 13:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen törésem volt, 8.hónappal ezelőtt. Engem műtöttek is. Ízűletbe hatoló darabos törésem volt. Mit mondjak? Most is fáj, főleg ha idő változás van. Én 12.hétig nem terhelhettem egyáltalán! Csak fél lábon ugráltam járókerettel. Utánna is csak 20.kilóval terhelhettem mankóval jártam. Aztán szépen, fokozatosan erősödött a lábam, most már szépen megyek mankó nélkül már hónapok óta. Írhatsz nyugodtan privit ha kérdésed van, szívesen válaszolok. Veled mi történt?
2019. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy nagyon buta baleset történt velem. Bennt ragadtam egy ház udvarán szórólapozás közben,sehol senki,a kapun semmi kilincs,nem járt arra senki,kaputelefon se volt.Megijjedtem,pánikba estem,hogy mit csináljak.Az a buta ötletem támadt,hogy kimászok a kerítésen.Ugyanis tini koromban csomószor másztam,gondoltam most se lesz baj belőle.Sőt estem térdre,fociztam,kosaraztam,jégkorongoztam,floorballoztam stb,sose lett bajom.Nyugodtan le lehet hülyézni,meg ostobázni,mert az voltam,de pánikban voltam sajnos.Nem jutott eszembe,hogy baj lehet belőle,telefonálni se jutott eszembe.Sajnos türelmetlen vagyok,voltam mindig is,nagyanyám tavaly halt meg a szemem láttára,pszichésen nem voltam a topon.Nem is zuhantam,csak leereszkedtem,mégis eltörött a sípcsontom.Mintha egy hullám ment volna végig a csontomon,aztán utána nem tudtam felállni.Sőt még azt is láttam,ahogy a csontom két része elmozdul egymáson.Mit mondjak borzasztó "élmény" volt.Műtöttek engem is,3 fém van a lábamban.1 hónap fekvőgipsz,1 hónap rögzítő,aztán nem kellett rögzítő,de csak múlt hónap 29.-e óta terhelhetem én is a súlyom 50%-ával.Csontpótlás is kellett sajnos.Most közlekedtem már mankóval,de az orvos szerint nagyon szépen gyógyul.Azt mondta,hogy 13-15 évig jó lesz ez a megoldás,aztán biztos,hogy protézis kell.De azt mondta,hogy most ezzel ne foglalkozzak.Még nem gördítem járáskor rendesen a lábamat,meg nem feszítem ki egyenesre rendesen,azt mondta a gyógytornász.De szerinte legközelebb már nem kell keret,meg mankó sem.
2019. aug. 24. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!