Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütés vagy csak kisülés?...

Áramütés vagy csak kisülés? Tegnapvoltunk egy plaza parkolóba és ahogy nyomtam meg a parkjegykiadó automatát és megrázott vagy erősen megcsípett egy pillanatra az áram egész a csuklómba éreztem.

Figyelt kérdés

Betojtam rendesen. Ez tegnap 15:00 óra körül történt de nagyon be vagyok tojva megmértem vérnyomásom már 30 x az ok 130 80 78 körül van.

Szerintetek ettől lehet vérrög ilyesmi vagy ez semmi? Utánnam megfigyeltem 4 ember jött és egyiket se rázott meg az áram vagy ilyesmi.


2019. aug. 25. 09:27
 1/3 ThodEE GoD ***** válasza:
Semmi bajod, nyugi :)
2019. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj én hipochonder vagyok és tegnap óta szorongok pánikololok emiatt figyelem testemet rettenetes és nem tudom magam megnyugtatni...
2019. aug. 25. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg elektrosztatikus kisülés (ESD) történt. A ruhád súrlódott az autó üléshuzatához, ezzel rengeteg töltést halmoztál fel. Mivel a világ tökéletes egyensúlyra törekszik, a gomb és a közted lévő potenciálkülönbség egy nagyon gyors töltésáramlással rendeződött. Ezt érezted. Az ember kb. a 3ezer Volt feletti kisüléseket érzékeli, ha hangja is volt, akkor az már kb. 5 ezer Volt feletti érték lehetett. De ez persze nem ugyanaz mint az áramütés, itt az ijedtség, illetve egy esetleges hirtelen mozdulat okozhat csak sérülést vagy problémát. Például megijedsz, elkapod a kezed és közben orrba vágod a melletted lévőt.
2019. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!