Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire valószínű a porc...

Mennyire valószínű a porc sérülése a térdemben?

Figyelt kérdés

Három napja, ráestem a térdemre, elég rosszúl. Erős fájdalmat éreztem, a lábamba, percekig nem tudtam mozdítani.

Estére elkezdett feldagadni a térdem, másnapra akkora duzzanat lett rajta, mint egy teniszlabda. Első éjszakai pihenés után, rettenetesen fájt, alig tudtam ráálni a lábamra.

Azóta is duzzadt, egy kicsit ment csak lejebb a duzanat mértéke. Elmentem orvoshoz, a törést kizárta röntgennel. Behajlítani nem tudom, járni csak úgy tudok, ha a sarkamra helyezem a terhelést, és a térdem nem hajlítom.

Megvizsgálta az orvos, MR vizsgálatot kért. A vizsgálatkor elég rendesen megmozgatta a térdem, ez után megint megnőtt a duzzanat.

A zúzódást kizárta, porcsérülésre gyanakszik.

Tudom, az MR választ ad a kérdésemre, de arra még várni kell, mire megcsinálják.

Ha valakinek volt hasonló sérülése, leirhatná, és azt, hogy addig is, mit tehetek, hogy jobb legyen.

Fásli, jég, borogatás?

Mi segíthet?

Válaszokat köszönöm.



2019. aug. 27. 02:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!