Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kicsivel több, mint fél éve...

Kicsivel több, mint fél éve megcsúsztam a lépcsőn és leestem 3-4 fokot. Ha még most is fáj a bokám, akkor ez ficam, vagy szalag nyúlás lehet? Lehet bármelyikkel bármit kezdeni?

Figyelt kérdés

Éppen pár napja lettem munkanélküli, amikor megtörtént a baleset, nem mentem dokihoz...A végén kifejtem az okát.*



Szóval megcsúsztam és nem tudtam felkelni sírás és segítség nélkül. Két hétig csak feküdtem az ágyban és a másik lábamon ugrándozva jártam pisilni, fürdeni. Szerencsére addig nem is kellett mennem még a munkaügyibe se... Aztán pár hétig hordtam bokarögzítő szalagot, ami szuper jó, de azzal is lassan, óvatosan tudtam közlekedni. Így fél év után is vannak napok, amikor elővenném a rögzítőt, csak nem akarom, hogy mások is tudják, hogy fáj. (Előző munkahelyemről a sok táppénz miatt rúgtak ki) Orvos így ennyi idő elteltével tudna bármit csinálni, vagy már tök mindegy, késő elmenni? Talán elmúlik, de mikor már? amióta újra dolgozom (2 hónapja) sokat kell állni, így egyre gyakrabban fáj. Utálom a lépcsőket, minden fokot jól megnézek, hogy tuti ne essek le. :D



*Tartottam tőle, hogy a biztosításomat még nem sikerült rendeznie a munkaügyi hivatalnak (igazam is lett, mert már voltam 1x munkanélküli és akkor is kérdezte a biztostóm, hogy miért nem fizetek már).. nem akartam, hogy számlát küldjenek ki nekem, aztán azzal kellett volna rohangálni mindenfelé, hogy ne nekem kelljen fizetni.


25/L (Németország, csak a biztosítós rész miatt :D)


2019. aug. 29. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1 éve én is így jártam, és csak 3 hét után tudtam elmenni orvoshoz. Részleges szalagszakadásom volt. Azt mondta, hogy ha akkor jövök, akkor lett volna értelme rögzíteni, de így már nincs. Hónapokig fájt, azóta kattog, ha körzök a lábfejemmel, és kicsivel korlátozottabb is a mozgása. Ahol a szalag van, ott még mindig duzzadt kicsit, valószínűleg így is marad már, mert nem mentem el időben. Szerintem nálad is valami hasonló lehet, azért megnézetném orvossal, de lassacskán már nem kéne fájjon, a tapasztalataim szerint :)
2019. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyan akkor és ugyan ez történt velem:). Sajnos hibáztál,amikor pihentetted,pláne ennyi ideig. Gyógytornászként mondom,hogy szakmailag ellenjavalt a pihentetés,ha törés nem áll fenn. Én azonnal jártam rajta,pedig 3 szorosára dagadt és a magas fájdalomküszöböm ellenére sírtam. Azonnal séta, egyenetlen talajon és mozgatás, ha fáj is. Még mindi gérzem pl edzésen és óvatos vagyok a lépcsőn. Hónapok kellenek neki,mire teljesen elmúlik.


A törés és a komolyabb sérülés kizárásásra azonnal röntgen kellett volna. Ennyi idő után nincs mit csinálni vele,csak a torna. Elő ne vedd a rögzítőt,azzal csak kikapcsolod az izmokat,amik így tovább gyengülnek. Nagyon ajánlom a proprioceptív tréninget,de minimum egy gyógytornászt,aki megvizsgálja és személyre szabott gyakorlatokat ad.

2019. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy komplett bokadzalag szakadás, ami rosszul gyógyult meg,

HA meg tudják műteni, akkor kb fél évre kiesel a munkából és 40-50%, hogy életed végéig gond lesz vele

HA nem műthető, akkor meg 99 %, hogy életed végéig gond lesz vele


Nagyon megérte megspórolni párszáz eurót és egy kis bürokratikus ügyintézést 🙄🤔🤔🤔🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2019. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
3-as gratulálok a távdiagnosztizáló röntgenszemedhez! Egyáltalán nem biztos, hogy volt szakadása! Egyebekben igazad van. A gyógytornász...
2019. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem tudtam volna kifizetni azt a pár száz eurót, az evést fontosabbnak találtam, mint a dokit... akkor, abban a helyzetben. :) Most megengedhetném magamnak, de akkor nem tudtam volna. A barátom is azt mondogatta nekem, hogy neki is volt ilyen többször is és túlélte, nekem se lesz semmi bajom. Végülis túléltem. :D Ha nem eröltetem, akkor nem fáj.

Azt kihagytam, hogy igaz nem álltam rá, viszont az ágyban tornáztattam, mozgattam, de megeröltetni nem akartam. Ezek szerint hiba volt. :/ Hát meglátjuk elmúlik-e. Azért meglátogatok egy dokit.

2019. szept. 3. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!