Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes még intézkedni? Merre...

Érdemes még intézkedni? Merre induljak?

Figyelt kérdés

Édesapám 1 éve elhunyt. A munkahelyén állítólag össze esett és mentő vitte a kórházba. A testvérének azt mondták az orvosok, hogy eszméletlen állapotban vitték be. Ezzel szemben a munkáltató azt mondta, hogy a saját lábán ment ki a mentőautóba. A testvére eszre vett a fején egy nagyobb veraláfutásos sérülést, az orvosok csak annyit mondtak hogy már így hozták be. 2 hét után elhunyt a kórházban, majdnem végig kómában volt. A patológiai jelentésben az áll, hogy a halál oka tüdőgyulladás, mellékletben hogy súlyos koponyasérülés. A patológus azt mondta, hogy ilyen fej sérüléssel senki nem megy ki a saját lábán.. Rendőrségre ment az ügy és újra boncolták, akkor már csak az volt a jelentésben hogy a halál oka tüdőgyulladás. Ezzel le is zárták.

52 éves volt. Nem a pénz érdekel hanem az igazságszolgáltatás..az az érzésem hogy valamit eltussoltak.

Sajnos én akkor külföldön éltem és nem tehettem meg hogy ott hagyom a munkám, ezért nem én hanem édesapám testvéri foglalkoztak az üggyel. Nem is tudtam semmiről, nekem csak akkor szóltak mikor már elment, nem is tudtam hogy kórházban van.



2019. aug. 30. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Egy év után mit akarnál tenni?

Egyrészt semmi bizonyítékod nincs (mire is??), mert már régen eltemették, másrészt a rendörség már vizsgálta az az ügyet, harmadszor mit érnél el vele?

2019. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A rendőrség nem volt kint a munkáltatónál, nem nyomoztak az ügyben vagy ilyesmi, csak a testet boncolták újra. Számomra érthetetlen, hogy az ottani jelentésben nem esik szó a koponyasérülésnél. Egyébként munkahelyi balesetre gyanakszunk. Gépek mellett dolgozott, beüthette a fejét például, vagy valami kiszállhatott a gépből. Sajnos hiába kértem, apum testvéreit, ők nem ástál bele magukat eléggé.


Tudom, hogy akkor kellett volna intézkedni, de a családom anyagi helyzete miatt sajnos nem tehettem meg, hogy ott hagyom a munkahelyem.


Reménykedem, hogy hasonló ügyben jártas személy esetleg tud tanácsot adni, hogy lehet még tenni valamit, vagy ne is próbálkozzak mert teljesen felesleges.

2019. aug. 30. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Még ha tényleg üzemi baleset lett volna is, egy év után más semmi lehetöség nincs kideríteni, mi is volt. Meg idöközben elévült a dolog.
2019. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!