Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki egy baleset, vagy...

Ha valaki egy baleset, vagy zuhanás alatt elájul vagy ellazítja az izmait akkor kevesebb sérülést szenved?

Figyelt kérdés

10 perce meg mertem volna esküdni rá hogy ez így van, de egy gyors, pár perces guglizás után semmi hasonlót nem találtam sehol.

Pedig (úgy gondolom) emlékszem arra, hogy egy csatornán ezt hallottam, gyerek fejjel meg is jegyeztem, hátha valamikor jól jön, de most tényleg sehol sem találtam semmi hasonlót.

Vagyid valami olyasmira emlékszem, hogy valaki valamilyen balesetet szemvedett de elájult, és mivel elengedte a testét kevesebb sérülést/ törést szenvedett el, ezért jó, ha az ember elengedi magát.

Ami valahol gondolom igaz, mert két egymásnak ütköző kemény tárgy gyakrabban vezet töréshez, mint egy kemény és egy lágyabb ütközése. Viszont nem hiszem hogy egy zuhanàs vagy autóbaleset esetén tényleg segít, amikor ekkora erők vannak a dologban szerintem nem változtat sokat a helyzeten, hogy elengeded-e magad vagy sem. Ráadásul (gondolom) így nagyobb a fej- és nyaksérülések esélye is, hisz nem tartod a nyakad, egy hirtelen erőhatás teljes erővel elránt, ellök, belecsap egy közeli tárgyba, az izmok nem tartanak semmit, nem dolgoznak az erő ellen. De ez már csak egy tipp.


Csak félreértettem valamit, vagy rosszul emlékszem? Vagy ebben tényleg van valami?


Ui. Bocsi, ha valamit rosszul írtam vagy nem fogalmaztam jól, fél kettő van



2019. szept. 13. 01:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy többet. A feszes izmok jobban védik a csontokat, belső szerveket, mint az ernyedtek.
2019. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hmm.. nem tudom, honnan szedhettem akkor.

Köszi a választ!

2019. szept. 17. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!