Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achillesz in gyulladás miatt...

Achillesz in gyulladás miatt kinek tették gipszbe a labat?

Figyelt kérdés

Holnapra van idopontom magándokihoz.

A kórházban voltam már, ott állapította meg a gyulladást az orvos és azonnali teljes tehermentesítést javasolt, azaz mindkét lábamat azonnal gipszelni akarta.

Én ezt nem vállaltam, nekem ez durvának tűnik fekvőgipszben lenni emiatt és nem tehetem meg a munkám miatt sem hogy hetekig fekszem.

Viszont egyre jobban fajnak. Próbálom pihentetni, mikor felpolcolom éjszakára akkor reggelre jobb kicsit. De kb csak addig míg nem megyek par percet..

Kinek mit csinaltak vele?


2019. okt. 17. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A maganorvos is kórházban dolgozik. Ugyanígy voltam mint te.

Elmentem maganba, onnan utalt is be a kórházba a vizsgálatok után gipszelésre.

Én sem számítottam erre, a gipszelőből hívtam a fonokomet hogy mi van és nem tudok bemenni mert mindkét lábamat azonnal gipszbe kellett tenni, száradás után pedig tolnak osztályra és feküdnöm kell.

A barátnőmet is már akkor hívtam mikor fent voltak a csizmák, azt hitte viccelek.

Lenyeg hogy gipszbe fogjak tenni, ezt pihentetni kell elég hosszú ideig amit csak a fekvőgipsz garantál, abban nem tudsz járni, nincs sarok rajta.

10 nap után engedtek haza 7 het fekvőgipsszel. Toloszekbe is aznap ülhettem először mikor vittek haza, otthon is szigorúan feküdni kellett és a gipszelt lábakat magasra polcolni több parnaval.

Törődj bele a gipszbe, mást nem tehetsz. Először nagyon rossz de segít és nem faj egy idő után. De be kell tartani a fekvest.

2019. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Munkahelynek kuldod a kórházi papírt, nyilván ha mindkét lábad gipszben lesz és agyhoz leszel kötve akkor nem tudsz bemenni.

Nekem nem értette a főnököm miért gipszeltek be ha nincs toresem.. Mondtam neki bejöhet megnézni nyugodtan.. Senki nem jokedvebol teteti a lábait gipszbe..ráadásul mindkettőt.

2019. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ne :(( milyen volt a gipszeles, fájdalmas? És utána hogy birtad a fekvest? A lábaidat nem is tudtad mozgatni?

WC-re hogy tudtál kimenni?

Nem szorított nagyon a gipsz, fajt? Soha nem volt gipszem, nemhogy mindkét lábam egyszerre.

2019. okt. 17. 21:39
 4/17 anonim ***** válasza:

Amikor gipszbe tesznek az nem fog fájni! Nem szorít a gipsz, érezni fogod persze hogy rögzítve van jól de a gipsz alatt sok puha kötözőanyagot tesznek. A gyulladas ami fájni fog meg egy darabig és nem a gipsz. Rossz lesz az első 1-2 het mert azért két nehéz gipszben lesznek a labaid, mozgatni abban semennyire nem tudod majd.

A hatadon tudsz majd csak feküdni végig amíg a csizmák fent vannak mert folyamatosan magasban kell legyenek a labaid. A kórházban nekem először hevederbe tettek a labaimat és így lógattak de az nem volt túl kényelmes. Aztán kaptam alá 5-5 nagy párnát egészen a combom alá is és így kellett feküdni kipárnázva. Ha kertem felraztak alatta a parnakat és segítettek mozgolódni is de fel nem kelhettem meg székben sem.

Katetered lesz amíg nem mész haza, utána meg kell oldani hogy nem léphetsz ra a gipszekre egyáltalán!

De otthon is fekvés ugyanugy. Gipszeket félidőnél cserélik hogy jól tartson.

2019. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi újság veled,gipszeltek?
2019. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, másnap begipszeltek.
2019. nov. 20. 08:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Meddig vagy gipszelve? Otthon vagy már? Járógipsz lesz? Nekem is van gyulladás, felkészülök a legrosszabbra, azért kérdezem
2019. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak válasz: nem én vagyok a kérdező de én ma voltam orvosnál. Maganrendelésre mentem, vizsgálat megállapította a gyulladást mindkét labamban.

Gipszelest javasolt. Azt mondta adhat rá műanyag rögzítőt is de nem fog úgy gyógyulni mint egy fekvőgipszben.

Be vagyok parázva mert soha semmim nem volt gipszben még. Holnap reggel kell bemennem a kórházba gipszelésre és be is kell feküdni, azt ígérte az orvos hogy hétfőn hazamehetek.

De ugyanúgy fekvogipszben, ráállni nem szabad. 6 hétig leszek gipszben, járógipsz nem hiszem hogy lesz vagyis nem tudom nem kérdeztem.

Most is fekszem, kötést kaptam a lábaimra és fel kell polcolni.

Neked begipszelték végül?

Nagyon rossz?

2019. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, gipszeltek. Egyik lábamon kiderült hogy a térd ízületem is gyulladt ott seggig gipsz a másikon térdig. Azt mondta a doki gyógyulástól függően 6-12 hét. Engem még nem engedték haza, katéterezve vagyok. Párom, családom tartja bennem a lelket. Járó nálam sem lesz, de reménykedem hogy valamikor hazaengednek
2019. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az hogy gipszbe tesznek nem fog fájni, attól ne félj!

A gipsz alá puha vattaszerű anyagot fognak tenni, nem lesz kényelmetlen sem.

Olyan érzés lesz mintha két nehéz, meleg csizma lenne a lábadon. Ami rossz hogy nem tudod mozgatni és feküdni kell felpolcolva a gipszes lábakat.

Tévedés hogy nincs járó, akkor is tesznek fel járót ha mindkét lábat gipszelni kell. Annyi hogy kötelező a mankó anélkül nem leszel stabil.

Nekem már 4. hete van járom. A fekvő után mindenki kap mert nem terhelheted rögtön teljesen.

Kitartást írj ha van kérdés.

2019. nov. 28. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!