Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerinctörés kamaszkorban. Van...

Gerinctörés kamaszkorban. Van rá esély, hogy felépüljek? Van valakinek tapasztalata? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Egy hónapja történt egy elég szerencsétlen balesetem. Esetem motorral, nem nagyot, viszont olyan szerencsétlenül, hogy eltört a gerincem. Nem tudok járni, kerekesszékes lettem,legalábbis jelenleg az vagyok. Nem volt bonyolult sérülés, nem voltam sokat kórházban, már otthon vagyok. A lábaimat tudom mozgatni, érzek is vele, terápiára kell járnom és elvileg van esély arra, hogy egyszer járni fogok. A szüleim viszont nagyon csalódottak, sokkal nagyobb tragédia ez nekik, mint nekem. Én már úgymond jól vagyok, de nekik nagyon nehezükre esik így látni. Nem tudnak vele megbarátkozni, hogy kerekesszékes vagyok, az út a felépülésig pedig olyan hosszú és bizonytalan, hogy egyelőre elkönyvelték a helyzetet úgy, ahogy van. Nem tudom, hogy kezeljem ezt velük.

A barátaimmal ugyanúgy össze szeretnék járni, mint eddig, elmenni közösen valahova, de félek, hogy megijednek a helyzettől és megszakad egy részükkel a kapcsolat. Hozzájuk sem tudom pontosan, hogy hogy viszonyuljak.

Emellett eddig sportoltam. Rendszeresen futottam, bicikliztem és úsztam. Ez már eléggé hiányzik és az úszást még ajánlották is. Szeretnék menni, de tudom, hogy mindenki engem bámulna és valószínűleg szükségem lenne segítségre is. Szerintetek hogy menjek el?

Volt valaki hasonló helyzetben vagy ismerősei, családjában fordult elő ilyen? Mit tudtok nekem tanácsolni?


2019. okt. 25. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erősnek kell lenned ,és semmit sem feladni .Nem vagy te kevesebb a tökéletesen járni tudó társaidnál .

Lassan 1 éve estem át egy olyan betegségen,ahol már eleve elkönyvelték,ha élve is maradok,valamilyen szinteken örökké lebénult leszek.Járásom nekem sem lett tökéletes,de azért elbotorkálok .

Jobbulást kívánok !

2019. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nehéz helyzet. De örülök, hogy azt mondod, te már úgymond jól vagy. Bízz az orvosaidban, tegyél meg mindent, amit mondanak, javasolnak, hogy ha lassan is, de biztosan felépülj. Persze, hogy nehéz a szüleidnek meg a barátaidnak is így látni téged, aki folyton jöttél-mentél, sportoltál. Legyél velük türelmes, megértő, amennyire lehet. Ne várd el tőlük, hogy ugyanúgy viszonyuljanak hozzád, mint korábban, hiszen valóban nem vagy ugyanolyan helyzetben, mint korábban. Egészen hétköznapi dolgok (pl. összejárni a barátokkal, mint eddig, stb.) sem működnek most ugyanúgy, mint korábban (hiszen eleve sokkal macerásabb egy kerekesszékes utat kivitelezni, mint simán gyalog elindulni együtt akárhova, már csak logisztikailag is). Mindenesetre tarts ki, és igenis higgyél benne, hogy fel fogsz épülni, mert hogy milyen gyorsan, az nagyrészt attól is függ, hogy mennyire hiszel benne. De addig is próbáld nem mindenféle elvárások elé állítani a szüleidet meg a barátaidat is (pl. hogy szervezzék meg neked, hogy márpedig ugyanúgy, ugyanolyan gyakran, ugyanoda eljárhass moziba, mint korábban), hanem olyan programokban gondolkodni, ami nekik is pihenést jelenthet, nem csak feladatot, vagyis téged hozni-vinni (pl. mozi helyett szervezzetek inkább otthoni közös filmnézéseket családdal is, barátokkal is). Fedezd fel az életnek azt a részét, ami mellett eddig elrohantál. Keresd a kapcsolatot olyanokkal, akik hasonló baleseteken estek át, ők tudnak igazán tanácsot adni, szempontokat, tapasztalatokat átadni. És közben igenis legyen ott a cél a szemed előtt egyfolytában, hogy egyszer csak majd megint olyan lehet minden, mint a baleset előtt.
2019. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori barátnőm szánkózás közben törte el a gerincét. Sok idő volt mire talpra állt, de ma már olyan minbtha sosem történt volna ilyen baleset. Elmondása szerint csak akkor fáj a dereka ( sajog) ha időváltozás van. Hál istenek jól van. Emlékszem, szegénykém mennyit sírt, hogy nem dog tudni járni. De nem adta fel.

Te se ad fel. Gyógyulás mindig a lelki gyógyulással kezdődik.

2019. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
74%
Erős vagy, ez jó, sokat jelent. Szülő ilyet mindig tragédiaként él meg és ez a normális, de te attól még tudod kívülre mutatni, hogy minden rendben lesz, a hit fontos. Sok idő, de felálltak már komolyabb betegségekből is. Barátaidnak meg így kell elfogadni, ha azok valóban. Az enyéim biztosan eljönnének hozzám és még el is vinnének székkel akárhová.
2019. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Martyn Ashton TED videóját ajánlom figyelmedbe.
2019. dec. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!