Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt még szeptember elején...

Volt még szeptember elején egy bokaficamom, azóta is nagyon fáj. Hova tudok vele menni, ahol megvizsgálnak és kaphatok esetleg hosszabb tesifelmentést?

Figyelt kérdés

Nem, nem a felmentés miatt van a cécó, rendszeresen jártam edzeni is, de emiatt már az se megy, mert este teljesen bedagadt és nagyon fáj, néha csak így random elkezd égni és húzódni, még ha nem is erőltettem meg akkor is.

3x voltam a sebészeten, először csináltak egy röntgent, nem látszott semmi vészes. Utána kaptam 3 hétre felmentést, de vissza kellett mennem 3 hét múlva, mert nem tudtam tesizni, hamar elkezdett fájni.

Újabb 3 hét felmentés. Azóta ezek ugye már lejártak, de most is nagyon fáj a bokám, pedig egész hétvégén itthon voltam. Próbáltam kicsit edzeni, hátha pont az a baj, hogy túl sokat pihent, de az sem segít. Kenegettem már minden krémmel amit csak kaptam, de továbbra is fáj.

Valaki tud adni tanácsot, hogy mit tudok csinálni? Hova tudok fordulni? Háziorvos off, próbáltam, sebészetre küldött, hogy ott megnézik, de ez ugye már kétszer megtörtént.

Tippek, tanácsok?



2019. nov. 3. 13:09
 1/4 A kérdező kommentje:
*Jav: 2x voltam. (elnyomtam)
2019. nov. 3. 13:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél fáslit gyógyszertárban, az tehermentesíti, fogja a bokát.

És cask óvatosan, nem erőltetve.

Az ilyen húzódások 1-2 hónapig is "gyógyulnak", javulnak.

2019. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szinte folyamat be van kötve, vagy van rajta merevítő.
2019. nov. 3. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ultrahangra is elmennék, illetve gyógytornászhoz, ők sokszor már járásból látják, hogy mi az amit nem terhelsz, mi fájhat és hogyan lehet segíteni.

Sajnos ha sokáig van merevítőzve, bekötve a láb, az sok negatívummal is jár.

Nem tudom mennyire tudjátok megengedni anyagilag, de lehet jó lenne ezzel vagy még sztk-ban más orvoshoz is elmenni vagy nagyobb kórházban, esetleg magánba is megnézetni.

Nekem 2,5 évig mondták a térdemre mindig azt, hogy csak be van vizesedve (amit nem szívtak le) és mindig csak meg röntgenezték, egyszer-kétszer csak gyors ultrahang volt. Aztán elmentem magánba, mert nekem is nagyon fájt, Hehl Istvánhoz (sajnos ő már nincs köztünk de még jó pár ügyes orvos van) aki megfogdosta a lábam, picit megmozgatta és már úgykezdett hogy itt bizony baj lehet. Végül porcleválásom volt és a szalagoknál is volt szakadás, amit szerencsére rendbetett, de ha csak az sztk-ba járkálok, akkor lehet a mai napig így lennék vele.

Veled nincs semmi komolyabb szerintem, max szalagokat kellene megnézni, ami ugye röntgenen amúgy se látszik... Ha tényleg fáj akkor ne add fel, próbálj meg addig küzdeni amíg ki nem derült a baj

2019. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!