Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy 4 napos varrott sebbel az...

Egy 4 napos varrott sebbel az alkaromon szerintetek nyugodtan elmehetek kerékpározni?

Figyelt kérdés

Egy 3 centis varrott sebről van szó, anyajegy eltávolítása miatt. Tudom, hogy nem szabad nagyon sportolni vagy megizzadni, de még másfél hétig várnom kell a varratszedésre és a szövettani eredményre, ami miatt nagyon-nagyon ideges vagyok és félek. Érzem, hogy lelkileg szükségem van a mozgásra, mert ha itthon pihenek, akkor folyton előjön a félelmem, nagyon félek az eredménytől.

Szóval nem tudom, szerintetek merjek vele biciklizni, vagy nem tesz jót a sebnek?



2019. nov. 9. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj egyet sétálni.
2019. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyen van ami nem húzódik mozgás közben akkor szerintem nem lesz nagy baj, de csak nyugisan, ne sokat.
2019. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkaron lévővel simán elmehetsz. Én úgy is voltam, hogy a hátamon volt, de nem húzódott így nem történt semmi vele.
2019. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ha nem éri terhelés akkor nyugodtan mehetsz,csak nehogy most essél egyet.

Túl vagyok pár ambuláns hasonló műtéten mindig jó volt a szövettan.

Volt hogy egyik műtétemre bicajjal mentem ,négy kilóméterre volt a kórház.

Remélem sikerült adnom egy kis nyugalmat. Amúgy milyen baj volt az anyajeggyel?

2019. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy sötét, festékes anyajegyem kezdett el már régebben halványulni, regressziónak hívják a jelenséget. Saját hibám, hogy azt gondoltam, hogy nem baj, ha eltűnik egy anyajegy, és ezért nem is mutattam meg jó ideig orvosnak. Aztán most két hete voltam bőrgyógyásznál és kiderült hogy mégiscsak probléma. Azt diagnosztizálta, hogy még nem látja rosszindulatúnak, de rosszra fordulhat. Úgyhogy nagyon megijedtem, egy hét múlva le is szedettem az anyajegyet, 2,5 centis biztonsági zónával vette le a sebész. Úgyhogy most várok, és nagyon félek, hogy időben lett-e eltávolítva. A sebész nem nyugtatott meg, azt mondta, attól hogy kívülről nem tűnik rosszindulatúnak, beljebb még lehet baj. :(

Köszönöm az érdeklődést!

2019. nov. 11. 17:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem látja rosszindulatúnak, valószínűleg nem is az. De persze csak a szövettan mondhat biztosat.

Írj majd, hogy mi lett a vége.

2019. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat, mindenképp szólok majd, hogy mi lett végül az eredmény.
2019. nov. 11. 18:09
 8/10 A kérdező kommentje:

Na túlvagyok a nehézségeken, szerencsére jóindulatú volt az eltávolított anyajegyem. :)

Köszi mégegyszer a válaszokat!

2019. nov. 20. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Szuper. :)
2019. nov. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Remek! :)
2019. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!