Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltávolíttassam az anyajegyem...

Eltávolíttassam az anyajegyem ha pár évvel ezelőtt vérzett mert véletlenül belekaptam?

Figyelt kérdés
2019. nov. 13. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Pár évvel ezelőtt kellett volna megbeszélni bőrgyógyásszal. Most hogy jutott eszedbe újra? Útban van? Félő, hogy megint megsérülhet? Ha igen, mutasd meg végre dokinak, és az ő tanácsát fogadd meg, ne a miénket, mert nem is értünk hozzá, meg eleve nem is látjuk, nem is tudjuk megvizsgálni.
2019. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért, mert belekaptál és vérzett nem kell eltávolítani, de ha zavaró, akkor bőrgyógyásszal beszéld meg.

Semmi bajod nem lesz, ha egy anyajegy megsérül, begyógyul és kész.

2019. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem változott a formája felesleges, de ha olyan helyen van, hogy gyakran megsérülhet, akkor ajánlatos levetetni.
2019. nov. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a színe, vastagsága, átmérője nem változott, akkor semmi baj vele. A levetetés nagyobb rizikó, mint a fennhagyás.

Viszont minden anyajegyet érdemes fürdés után szemrevételezni. Ha változás van, azonnal menni kell a dokihoz, mert piszok gyorsan (napok, hetek)lehet nagy baj belőle.

2019. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne nagyobb a rizikó levetetésnél?
2019. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Szerintem arra gondol, hogy ha leveteti, akkor a szövetek mélyebb rétegeiben is szétszóródhat egy esetleges rosszindulatú elváltozás, másrészt egy ideig gyulladásban lesz a seb, sérülékenyebb, harmadrészt ha elsőre nem sikerül teljesen leszedni, akkor a bennmaradt sejtek a széleken továbbterjedhetnek.

Volt már sajnos ezekre példa, de hát van olyan amikor ezeket a rizikófaktorokat vállalni kell.

2019. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek benne vannak a pakliban, de egy jó sebésznél szerintem kb. 1% az esély az ilyesmire.
2019. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, meg le kell vetetni az ilyen kiemelkedő dolgokat.Sok embert nem zavar,de én nem tudom elviselni az ilyent még magamon sem.Vannak színészek is különböző kinövésekkel nem is értem,hogy őket nem zavarja.Már esztétikailag ha máshogy nem is.
2019. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valakinek nem csak 1-2-3 van ám, hanem akár 50-60 kisebb és 10-20 nagyobb. Lehetetlen eltávolítani az összeset.
2019. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A levetetés nagyobb rizikó, mint a fennhagyás."

"Miért lenne nagyobb a rizikó levetetésnél?"

Egyszerűen azért, mert minden orvosi beavatkozásnak van némi rizikója. Ezért van az is, hogy csak indokolt esetben csinálják (főleg állami pénzből).

2019. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!