Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szálka a körmöm alatt? Lehet...

Szálka a körmöm alatt? Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Ablakot pucoltam éppen (aegebbi, fa ablak) és szalkák allnak ki belole.Ahogy az ablakot mostam végighúztam a kezem rajta, es egy 6mm×1mm es szálka ment a gyűrűs ujjam kötme alá. A köröm átlatszik, tisztan látom. Sajnos a végét pont nem erem el, mivel nem lóg ki, beletört.Most csak annyi latható, hogy a körmöm alatt van egy fekete csík.Nem fáj, csak nyomásra érzékeny, kicsit gyulladt.Tegnap kb 15:00 korul ment bele.Estere bedunsztoltuk, de semmi eredmény. Menjek el sebeszetre vagy mit tegyek?

2019. nov. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Be fog gyulladni
2019. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:
100%

Menj el a sebészetre minél hamarabb. Nagyon csúnyán be tud gennyesedni. Persze sok körülmény szerepet játszik...

Elsőnek kapsz egy tetanusz injekciót, ha mostanában nem kaptál olyat. Azután kiveszik, és fertőtlenítik. De nem részletezem. Ambulanter ellátják.

Onnan tudom, hogy nemrég hasonló "cipőben" jártam. :)

Ne sokat késlekedj, mert ha nagyon begyullad, sokkal fájdalmasabb lesz az eltávolítása. Így viszont csak némi időt kell "elpazarolnod" a dokinál. Amúgy semmiség az egész. :)


dellfil

2019. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki fogja dolgozni a szervezeted, begyullad, és magától kilökődik annyira, hogy te magad is ki tudod húzni. Ez nem vasszilánk, vérmérgezést nem kapsz. Ha azt választod, hogy minél előbb megszabadulj tőle, akkor menj el sebészetre, de szerintem felesleges, mert az még fájdalmasabb. Megcsinálják, de többet szenvedsz, mert nekiugranak, ha már kivárod a sorod és kiszedik. Régen hagymát-paradicsomot tettek rá, szálkákkal nem futkároztak sebészetre.

Mindegy, a lényeg, hogy 1-2 nap alatt begyullad, kilökődik, a végénél megfogva ki tudod húzni. Utána kend be gyulladáscsökkentővel. Régen ezt hagymával megoldották, hidd el, működik.

Gyerekkoromban egy bazi nagy akáctüske fúródott a combomba játék közben tövig. Azt sem lehetett kiszedni aznap-másnap, de 2-3 nap után kidolgozta a szervezet. Hülyeséget nem akarok írni, csak a saját tapasztalataimat. Ha vas lenne, az teljesen más.

2019. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen, másnap egész éjjel nem tudtam aludni a fájdalomtól, nagyon lüktetett, elmentünk ügyeletre, ahol adtak egy tetanusz injekciót és dunsztkötést tettek rá, azt mondták vasárnap nem foglalkoznak a kivételével, menjek másnap sebészetre.

Végül egy hétig jártam a sebészetre minden nap, valamilyen pezsgős cuccban kezdett 15 percig áztatni az ujjam, utána jött ki csak a szálka.


Szerintem tetanusz injekció neked is kellene mielőbb.

2019. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!