Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az izületi fájdalom mitől lehet?

Az izületi fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Múlt szombaton volt tánc órám, ott zokniban voltam végig, eléggé fázott és fájt a hidegtől a lábam. Vasárnapra a bokám fölött fájt az izmom kb keddig. Közben hétfőtől elkezdtek az izületeim is fájni kezdetben csak a lábamban, de szerdára a végtagjaimban lévő izületek is. Keddtől otthon voltam pihentem, mert egy vírust összeszedtem. Fekvés közben is egyik pillanatról a másikra bele nyilalva, lüktetve elkezdett fájni. Csütörtökön voltam orvosnál, nem volt semmi külső jele, izületi gyulladásra vagy reumára gondolt, ezért elküldött vérvételre. Csütörtöktől 200mg-s nurofent kell ma estig napi 2x szednem, emellett nem fájt sokszor, de délutánra mikor kiment a hatóanyag elkezdett többször is. Teljesen rendszertelenül, nem mindig és folyamatosan az az egy izület fáj, de nyilal, szúr, lüktet egyszerre. Mára meglett a vérvétel eredménye, csak az eosinophil gran. lett határérték (2,0-4,0) alatt egy kicsivel (1,7%). Az orvos megnézte nincsen semmi a lelet alapján. Viszont a térdeim nagyon fáznak, hiába van rajtam harisnya is, egyre jobban ropognak az izületeim, ha kint vagyok olyan mintha a lábaim merevebbek lennének, a térdem lépcsőzés közben fáj és nyilal.

Elmegyek egy sportorvoshoz, megkérdezem őt is, mivel sportolok (rsg), nem szeretném abbahagyni. De addig is esetleg valami tanács, hogy mit tehetek, hogy jobb legyen? Itt elsősorban nem a fájdalomcsillapítás a lényeg, mert azt elviselem, hanem hogy újra a “régi” legyen az izületem. Illetve valamilyen vitamint szedjek-e az izületeimre, ha igen mit? És szerintetek ez mitől lehet?


2019. nov. 25. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiatal korban inkább gyulladás, idősebb korban kopás is lehet a fájdalom oka. Pihentesd! Kenőcsöt is használhatsz, legjobb a Perskindol.
2019. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De gyulladásra egyértelműen negatív az eredmény. Majdnem egy tökéletes vérképem van. A kenőcsöt viszont megnézem, az kimaradt, hogy 18/L
2019. nov. 25. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
reuma faktort is néztek vérvételkor?
2019. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egy rossz mozdulat óta fáj?
2019. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!