Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A Sudocream jó a már lehámlott...

A Sudocream jó a már lehámlott égési sérülésre?

Figyelt kérdés

Ma (nem én más) megégette a lábam legelső részén a csipő csont alatt pár centivel, egy kézi gőzölő géppel.

Amivel a ruhákat szokták kisimítani (nem vasaló).


kb 1. fokú égési foltom lett , nem let hólyagos de lehámlott az első réteg bőr.

lelett fertőtlenítve kétszer is valami speckó krémmel (voltam valahol elláttak) de utána hámlott le a bőr , aztán megint fertőtlenítették. Marhára csípet persze.

Most egy vörös folt van középen. Mit kenegessek rá ha egyáltalán kenjem ? Hogy gyorsítsam a gyógyulást vagy ne fertőződjön el...


A sudocream elvileg jó erre viszont egy zsíros krém nem tudom azzal rosszabb lesz ?

Nem szabad az ilyen sérülést befedni ugye ?

De enélkül meg rámegy minden piszok...



2019. dec. 1. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne kenj rá egyelőre semmit, de be kell fedni steril kötéssel, ha már erősebbb az új bőr, akkor körömvirág krémmel lehet kenni, hogy ne repedezzen be a szárazságtól.
2019. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!