Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Darabos sarokcsont törésem...

Darabos sarokcsont törésem volt. Műtét, csavarozás. Semmilyen külső rögzítést nem kaptam. Holnap megyek a 6 hetes kontroll rtg-re. Mennyi időre számíthatok mire ùjra két lábon járhatok? (Fájdalom nélkül? )

Figyelt kérdés
Alig van fent neten tapasztalat ezzel kapcsolatban. Jó lenne, ha vk leírná elejétől a végéig. A kórházban csak azt hajtogatták, hogy egyénfüggő és lassú folyamat. Mégis mi a normális?

2019. dec. 16. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel (ahogy te is írtad) egyénfüggő, nem lehet megmondani mi a normális. Nekem nem a bokám, hanem a lábfejem külső csontja volt így. Bár engem nem műtöttek. Fél évvel később is azt írták a röntgenre, hogy "jó helyzetű darabos törés látható". Azóta nem voltam, ez kb. 15 éve volt. Semmi bajom vele.
2019. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudja senki neked mennyi idő,de sok,az a normális,ha folyamatosan javul.
2019. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Várom még más tapasztalatát is. Leírom a magamét, hátha valakinek segít. Műtét után 6hétig fekvés és fájdalom, főleg a talpon, de azt mondjâk ez így normális volt. Kontroll röntgenen ma, halvány callusképződês látható (ez szuper!), csavarok, törés nem mozdult el (ez is szuper), gyógytorna kiírva és hetente, 5,10,20,fél testsùly, teljes testsúllyal járhatok. (Már, ha tudok hm. )

Azt mondták rettentően fog fájni, de most kell odatennem magam, mert, ha ín rövidülés lesz azt újabb műtéttel kell pótolni, vagy sántaság visszamarad, vagy csak magas sarkù cipőt tudok hordani. Ez alapján, ha ügyes leszek, 5-6 hét múlva, műtéttől szâmîtva 12 hét múlva járhatok újra két lábon. Majd írom a fejleményt. Tényleg remélem valakinek segítség lesz ez, mert én nagyon egyedül érzem magam most.

2019. dec. 17. 14:49
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, az jó, ha elkezdett csontosodni, javul folyamatosan, sajnos terhelni kell folyamatosan, persze fájni fog, de ennyi fekvés után berögzülnek a szalagok, azoknak újra lazulni kell. Ez az idő, amit írtál nagyjából rendben lesz, csak ne hagyd el magad.
2019. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma elkezdtem a gyógytornát, 2-3 óránként csinálom, az még nem kemény. A terhelést pedig úgy kell csinálni, hogy két mankóval mérleg felé âllok, fél lábam mellette, a f0öldön, törött lábbal mérlegre és addig nyomom amíg eléri azt a kg-ot ami engedve van. Piszkosul fáj, szétszakad a lábfejem.
2019. dec. 19. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Túl a 12. heti kontroll röntgenen. A csont meggyógyult, teljes terheléssel járhatok. Tudok menni mankó nélkül, de nagyon nagyon nagyon nagyon fáj. A lábujjak alatti talp párnám és,a talp széle érzéketlen. Nem érzem a hideget és olyan mintha zokni érne hozzá. Erre azt mondták 6hónap mire,elmúlik. Ijesztő nagyon ... majd megírom hogy alakult. Csavarkivétel és műtét május után, tehát balesettől 6hónapra. Azért márciusban még magamtól megyek másik kórházba, nézzen rá más is. Majd folytatom.
2020. febr. 3. 14:33
 7/8 anonim válasza:

Tavaly április 30-án Angliában eltörött a sarokcsontom. Nem műtötték, 6 hét gipszet és 6 hét járócsizmát kaptam, majd azt mondták, óvatosan, fokozatosan terheljem.Ennyi.Rájuk hallgattam, de nem kellett volna. Miután hazajöttem, itthon kiderült, hogy túl sokáig pihentettem, max. 2 hónap után kemény fizikoterápiát kellett volna csinálnom, bárhogy fáj, mert a pihentetés atrózishoz és oszteoporózishoz (csontritkuláshoz) vezetett.

Ezek viszont visszafordíthatatlan folyamatok, tehát soha többé nem gyógyulnak meg.

A tanácsom az, hogy ha azt akarod, ne járj úgy, mind én, felejtsd el a mostani fájdalmat és gyúrjad a fizikoterápiát, mert ha lazitassz, később nagyon megbánod.

Jobbulást!

2021. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
U.I. Amúgy ne várj túl hamar gyógyulást, a sarokcsonttörés általában rosszindulatú törés, nagyon nehezen gyógyul, az átlag gyógyulási időszak a töréstől függően kb. 8-12 hónap, viszont ha rendben ment a műtét és gyúrsz keményen a fizikon, meggyógyul. :)
2021. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!