Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Segítség! Levágtam egy kis...

Segítség! Levágtam egy kis bőrdarabot a nemi szervem felületéről! Mit csináljak? Bővebben lent! F

Figyelt kérdés
Fürdés közben ollóval terveztem megritkítani a szőrzetem odalent... azonban az ollóval lecsíptem egy kis darabot. Bőnek mondható módon vérzik, nyilvánvalóan kapilláris. Sok vattát egymás tetejére raktam, ami alá nagy mennyiségű alkoholos kézfertőtlenítőt raktam és hajgumival erősítettem rá. A seb mélysége elhanyagolható, mert ott alapvetően nagyon vékony a bőr. Hossza maximum egy centiméter, szélessége negyed centi (sem), de mivel ezen a szélességű és hosszúságú helyen levő bőrt vágtam le, teljes terjedelmében vérzik. Most várok, remélhetőleg az alkohol összehúzza és orvosi segítség nem kell, azért ez elég kínos. Én jól vagyok, bár próbálok inni, mert azért vérzett rendesen. Ti mit csinálnátok?

2019. dec. 21. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kamuzol akkor menj orvoshoz, mert vérző sebre alkoholos kéz fertőtlenítőt nem szabad tenni! Ha még vérzik, jó erősen fogd oda a törölközőt vagy zsebkendőt és várj amíg eláll.
2019. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A mentősök is halálra röhögik majd magukat, amikor elvérzés gyanújával bevisznek az orvosi ügyeletre.

Aki borotvát, ollót használ testszőrzet fazonírozására, az tartson otthon timsót, ami a leghatásosabb szer bőr vérzés megszüntetésére. Nyomókötést kell rátenni vagy fejen kell állni (akkor kisebb a vérnyomás az adott területen.

2019. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kamuzok, elállt és mostmár úgy tűnik, hogy nem kell orvoshoz menni (már a vérzés miatt) amúgy el nem tudom képzelni miért nem jó a kézfertőtlenítő. Ha belegondolok, a kézfertőtlenítőnek csak az alkoholtartalmával lehet bajod. És ha arra gondolsz, hogy eleve sebet alkohollal nem lehet kezelni? Én nem hallottam ilyet. Fertőtleníteni 100%, hogy kell.
2019. dec. 21. 21:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó nyilván nem fogok elvérezni lol, de nyilván megijedtem és nyilván kellemetlen lenne orvoshoz menni, de nem mondom, ha nincs rá szükség, emiatt nem megyek. Egyébként a timsónak is az a szerepe, hogy összehúzza, arra meg van más is. Bár tök jó lenne, ha lenne itthon timsó, mert tök szép kristályokat lehetne belőle csinálni a kristályvíztartalma miatt.
2019. dec. 21. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Dobd ki, amit levágtál, nem jó semmire.
2019. dec. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!